Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Losowanie nowych, komunalnych

W piątek 4 lipca grupa 32 najemców będzie losowała mieszkania komunalne w nowym budynku przy ul. Browarnej. W budynku trwają jeszcze prace wykończeniowe, a odbiór techniczny tej miejskiej inwestycji ma nastąpić do końca lipca.

Budowa domu przy ul. Browarnej z 32 mieszkaniami i 12 garażami rozpoczęła się przed rokiem. Inwestycja o wartości 5 milionów zł powstała ze środków z budżetu miasta. Procedura uzyskania takiego mieszkania od miasta wymaga spełnienia określonych warunków. Żeby otrzymać nowe lokum, trzeba złożyć wniosek o zamianę lokalu komunalnego na lokal o pełnym standardzie w nowo budowanym budynku. Ponadto konieczne jest posiadanie tytułu prawnego do lokalu komunalnego, czyli umowy najmu lub decyzji o przydziale lokalu. Wszystkie opłaty w zajmowanym przed złożeniem wniosku lokalu muszą być regulowane na bieżąco, a najemca winien osiągać dochód (wysokość zmienia się co roku) gwarantujący regularne opłacanie czynszu. O przydziale nowego lokalu decydowała też data złożenia wniosku i oczywiście spełnienie wszystkich kryteriów.
     Radość z wyniku losowania może przyćmić fakt, że przed zasiedleniem lokali ich przyszli najemcy są zobowiązani do wpłaty kaucji (12-krotność miesięcznego czynszu za dany lokal) i dokonanie wpłaty w wysokości 10 procent wartości nowego mieszkania. Sporo, ale znacznie mniej niż wykupienie nowego lokalu na wolnym rynku.
     W budynku przy ul. Browarnej zasiedleni zostali najemcy zamieniający dotychczas użytkowane lokale na te o wyższym standardzie, a także najemcy z budynków komunalnych rozebranych ze względu na ich zły stan techniczny. W obiekcie są dwa lokale mieszkalne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
     Władze Elbląga realizują od 2003 r. Program Zamiany Mieszkań. Zapowiedziano, że co roku w mieście będzie powstawało 30 mieszkań komunalnych. To kropla w morzu potrzeb, bo w ratuszu zarejestrowano ponad 550 wniosków osób spełniających kryteria do przydziału mieszkania komunalnego. O ilości budowanych rocznie lokali komunalnych decydują, niestety, możliwości budżetowe miasta.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat