UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Marszałkowie spotkają się z Chorwatami

O współpracy międzynarodowej samorządów, promocji polskich regionów i jej znaczeniu gospodarczym oraz o praktycznym wykorzystaniu funduszy unijnych będą rozmawiać uczestnicy najbliższego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP. Na to posiedzenie, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia w Rynie na Mazurach, przyjeżdża delegacja regionów z Chorwacji.

- Posiedzenie w Rynie otwiera półroczny okres przewodnictwa Warmii i Mazur w Konwencie Marszałków - mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Oprócz reprezentantów polskich regionów przyjadą do nas także goście ze Związku Żupanii Chorwackich, przedstawiciele rządu i parlamentu chorwackiego. Goście przyjeżdżają do nas w ważnej dla Chorwacji chwili, bo jest ona na ostatniej prostej do Unii Europejskiej. Przed akcesją uczyliśmy się funkcjonowania Unii Europejskiej od innych krajów członkowskich, teraz możemy się dzielić z innymi naszymi doświadczeniami.
     Chorwaci chcą poznać nasze doświadczenia i zobaczyć inwestycje, powstałe dzięki środkom pomocowym. Gości interesuje głównie rozwój małych miast, a także praca reprezentacji samorządowych, na których czele stoi teraz marszałek z Warmii i Mazur Jacek Protas. Z naszym regionem chce nawiązać bliższą współpracę Województwo Splitsko-Dalmatyńskie.
     Pierwszego dnia obrad Konwentu Marszałków (11 sierpnia) goście będą rozmawiać o problemach współpracy międzynarodowej na tle priorytetów polskiej polityki zagranicznej i współpracy samorządów województwa z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Odbędzie się także debata na temat promocji polskich regionów i o tym, jak sukces wizerunkowy przekuć w sukces gospodarczy. W drugim dniu (12 sierpnia) przewidziano wystąpienia Bogdana Borusewicza, Marszałka Senatu RP, pod którego patronatem odbywa się Konwent, a także przedstawicieli polskich ministerstw i chorwackiego parlamentu. Podczas spotkania podpisane zostaną listy intencyjne o woli współpracy pomiędzy Związkiem Województw RP a Związkiem Żupanii Chorwackich oraz między Województwem Warmińsko-Mazurskim a Województwem Splitsko-Dalmatyńskim.
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Chorwacja doskonały partner u nas roi się od Chorwatów na Mazurach zwłaszcza w sezonie urlopowym. Zamek w Rynie fajna rzecz ( dla mnie za droga ) za publiczne pieniądze to i dwa tygodnie można siedzieć. Z tego spotkania to tylko ból glowy bedzie po drinkach. Ale sobie wymyślają notable z PO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-10)
 • tak imprezka dla urzedników która nic nie przymiesie dobrego. Będa chrzanić że wymienili doświadczenia i była bardzo owocna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-10)
 • Jak fajnie jak się wycina NIEWYGODNE KOMENTARZE - czyżby komuna wróciła czy musicie trzymać prosto PALUSZEK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zły(2011-08-11)
 • Cieszą obrady Konwentu wszak w końcu zapanuje innowacyjność w naszym województwie, szkoda, że tak mało uwagi poświęcono udziałowi w tym prestiżowym przedsięwzięciu regionowi elbląskiemu. Mam nadzieję, że budowa portu lotniczego o statusie międzynarodowym i terminalu cargo wzmocniła by pozycję Elbląga i stworzyła perspektywę rozwoju parku technologicznego w naszym mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-16)
 • niewątpliwie będzie też rewizyta na nasz koszt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-16)
Reklama