Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto chce ulżyć przedsiębiorcom

Elbląg, Miasto chce ulżyć przedsiębiorcom

Za tydzień (w czwartek 19 marca) zwołano sesję Rady Miejskiej. Jednym z ważniejszych punktów porządku obrad będzie głosowanie nad dwoma programami pomocy przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Elbląga: na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nowymi inwestycjami oraz na wspieranie nowych inwestycji.

Pomoc ma polegać na zwolnieniu od podatku od nieruchomości budynków, budowli lub ich części, wybudowanych lub rozbudowanych ze środków przedsiębiorcy, a także gruntów zakupionych ze środków przedsiębiorcy po wejściu w życie uchwały, stanowiących inwestycje, w wyniku których powstaną nowe miejsca pracy.
     Drugi element to zwolnienie od podatku od środków transportu samochodów ciężarowych pow. 3,5 tony, ciągników siodłowych, przyczep i naczep oraz autobusów będących własnością przedsiębiorcy, zakupionych ze środków przedsiębiorcy po wejściu w życie uchwały, stanowiących nowe inwestycje, w wyniku których zostaną utworzone nowe miejsca pracy.
     Zwolnienie przysługuje na okres 1 roku - jeśli w wyniku nowych inwestycji powstanie co najmniej pięć nowych miejsc pracy, 2 lat - 10 miejsc pracy, 3 lat - 20 nowych miejsc pracy, 4 lat - 30 nowych miejsc pracy, 5 lat - 50 nowych miejsc pracy.
     Zwolnienia nie dotyczą działalności w sektorach: rybołówstwa, budownictwa okrętowego, węgla, stali, włókien syntetycznych, stacji paliw, banków, handlu hurtowego i detalicznego oraz naprawy pojazdów.
     Drugi program dotyczy zwolnień od podatku od nieruchomości i podatku od środków transportu dla przedsiębiorców działających na terenie Elbląga, realizujących nowe inwestycje, bez nowych miejsc pracy. Tu zwolnienia dotyczą tylko jednego roku.
     Oba programy są konsekwencją Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie warunków udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości oraz od podatku od środków transportu, stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną, które weszło w życie 27 sierpnia 2008 r.
     Jeśli elbląscy radni przyjmą te programy, oba wejdą w życie 14 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Najlepiej ulżyliby panowie nam jakby wszyscy podali się do dymisji i ogłosiliby przed terminowe wybory!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec grajdoła(2009-03-10)
 • Rząd robi kaszanę w kraju, to może on by się podał do dymisji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wkurzony przedsiębiorca(2009-03-10)
 • Podatki lokalne nie są najważniejszym problemem w działalności gospodarczej, ale dobre i to!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kapito(2009-03-10)
 • Jak Miasto chce ulżyć przedsiębiorczym, to niech zwiekszy ilość miejsc parkingowych w Centrum / np. wzdluz jezdni zamiast tzw trawników, tak jest w calym cywilizowanym świecie/, oraz odblokuje slupki na Starowce, bo poprzez brak miejsc parkuingowych klienci stamtad uciekają, bo muszą wedrować do sklepu, restauracji, baru, czy biura po kilkaset metrow co jest absurdem. Dzialki na Modrzewinie po ponad 200,/-m, likwidacja parkingu Taxi przed Sądem, mozna przyklady mnożyć w Elblągu nie ma klimatu dla "prywatnej inicjatywy, a wrecz się ją tępi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-10)
 • a mi nie ulżą bo, jestem za malutka, a podatki płace takie, że hej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MAŁA FIRMA(2009-03-10)
 • A gdzie Ty masz po kilkaset metrów do przejścia od parkingów do restauracji na starówce? Nie przesadzaj. Nawet opasłemu kierowcy bmw przyda się choć maleńki spacerek:).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mundek(2009-03-10)
 • A a myslałem, że powinno sie wspierać małe i srednie przedsiębiorstwa. .. Znowu zaoszczędzą Ci którzy poradza sobie bez tego. Poza tym nie ściagnie to duzych inwestorów do Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mały przedsiębiorca(2009-03-10)
 • a moim zdaniem to oni sami sobie pomagają, kombinują ze wszystkim co się da. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szamanka(2009-03-10)
 • bicie piany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-10)
 • jak chcą ulżyć to niech zbubią droge do domu i wyjada stad>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-10)
 • To jest śmieszne - czyż to nie zbyt wielka pomoc dla przedsiębiorców ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tata Krzysia(2009-03-10)
 • w poniedziałkowym Dzienniku Elbląski jest lista przedsiębiorstw zwolnionych z podatku od nieruchomości w zamian za stwarzanie miejsc pracy i kwoty tych zwolnień- tak z pamięci firma WÓJCIK-około 400 000,PLASTYK PLUS ok 45 000 i cała reszta. .. .pytam się DLACZEGO!!! ZA CO !!! Ile te firmy stworzyły miejsc pracy. .. .kiedy wreszcie tu ktos zrobi porządek!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EBlągier(2009-03-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny