Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miejski dla matki dziecka

Elbląg, Miejski dla matki dziecka

W drugiej połowie maja powstała nowa koncepcja funkcjonowania Szpitala Miejskiego w Elblągu. Ma to być szpital o profilu ukierunkowanym na matkę i dziecko, zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 2006 r. Szpital Miejski zmieni więc trochę swoje oblicze.

- Koncepcja uwzględnia potrzeby miasta i regionu, jeżeli chodzi o usługi medyczne w zakresie lecznictwa szpitalnego - mówi Krzysztof Kida z Działu Organizacji i Zarządzania Jakością
     Szpitala Miejskiego. - Zgodnie z tą koncepcją, w głównym budynku Szpitala będzie funkcjonować izba przyjęć o podwyższonym nadzorze z salą zabiegowo-operacyjną, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział ginekologiczno-położniczy, oddział chorób wewnętrznych z pododdziałem pulmonologicznym, oddziały pediatryczne z podziałem na dzieci młodsze i starsze, oddział ortopedyczny z pododdziałem ortopedii dziecięcej, oddział chirurgii dziecięcej, blok operacyjny, oddział rehabilitacji a także ośrodek rehabilitacji dziennej. Planowana jest ponadto dobudowa od strony „podwórka” dwóch poziomów, tzw. niskiego i wysokiego parteru. Na poziomie niskiego parteru usytuowana zostanie diagnostyka radiologiczna: RTG, pracownie mammografii, USG, kolonoskopii, gastroskopii, EEG, densytometrii, diagnostyki prenatalnej, spirometrii i tomografii komputerowej. Sprzęt w znacznej części zostanie zakupiony z funduszy europejskich w ramach tzw. programu norweskiego. Wysoki parter będzie posiadał podjazd dla karetek, izbę przyjęć o tzw. podwyższonym nadzorze oraz oddział ginekologiczny usytuowany w sąsiedztwie oddziału położniczego. Koncepcja zakłada także utrzymanie oddziału wewnętrznego, z częściowym jego przeprofilowaniem na choroby płuc, zgodnie z sugestią NFZ, a także utrzymanie oddziału rehabilitacji z uwagi na funkcjonujący oddział ortopedii z pododdziałem ortopedii dziecięcej.
     - Taki profil powinien zapewnić Szpitalowi stabilność finansową - uważa dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu Wiesława Lech. - Ogłosiliśmy już przetarg na kompleksową modernizację oddziału położniczego. Mamy również przygotowaną dokumentację projektową na budowę stacji gazów medycznych.
     Wiesława Lech dodaje, że jeszcze w tym roku Szpital zamierza zlecić opracowanie dokumentacji techniczno-projektowej na wykonanie tzw. niskiego i wysokiego parteru. - Chcemy zdążyć z tym do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury w roku 2009 - mówi. - Mamy także w planach złożenie wniosku do tzw. programu szwajcarskiego w celu pozyskania środków na budowę stacji gazów medycznych.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Czapka z nadrukiem
POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA