Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Modernizacja CKP

Elbląg, Modernizacja CKP Budynek Centrum Kształcenia Praktycznego przejdzie remont (fot. PS).
Rek

Budowa nowych pomieszczeń, zakup nowoczesnego sprzętu i specjalistycznych urządzeń oraz ogólne upiększenia i poprawki czekają elbląskie Centrum Kształcenia Praktycznego. Urząd Miasta przygotowuje się do ogłoszenia przetargu, który wyłoni firmę odpowiedzialną za modernizację i wyposażenie sal do praktycznej nauki zawodu.

W Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema 54 młodzi ludzie uczą się zawodu. Co roku szkołę kończy kilkuset absolwentów z tytułem elektromechanik, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, stolarz, cieśla, betoniarz zbrojarz, fryzjer, technik mechatronik, technik elektronik, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz technik usług kosmetycznych. CKP organizuje też kursy.
     W niedługim czasie pracownie, w których uczniowie odbywają praktyki zostaną zmodernizowane, a szkoła wzbogaci się o nowe sprzęty.
     - Działania mają na celu poprawę warunków kształcenia kadr w zawodach ważnych dla gospodarki miasta i regionu, tak aby nowo powstającym i istniejącym firmom zapewnić siłę roboczą o odpowiednich kwalifikacjach - podkreśla Piotr Rzepczyński, rzecznik prezydenta Elbląga.
     Prace obejmą modernizację i wyposażenie pracowni elektrycznej i elektronicznej, elektroniki, mechatroniki i robotyki oraz elektromechaniki. Sale te połączone zostaną w kompleksową pracownię do nauczania elektrotechniki, elektroniki,
     energoelektroniki, elektroenergetyki, automatyki, technik wytwarzania i mechatroniki. Utworzonych zostanie 20 stanowisk z odpowiednim oprzyrządowaniem, instalacją elektryczną, siecią komputerową i Internetem. Zakupione zostaną też meble do pracowni i wyposażenie stanowiska nauczyciela.
     Modernizacją objęta zostanie też pracownia samochodowa i stacja diagnostyczna. CKP zyska m.in. nową bramę wjazdową, ławę pomiarową i inne urządzenia.
     W pracowni metrologicznej do stanowisk uczniów i nauczyciela rozprowadzona zostanie sieć elektryczna i komputerowa.
     Utworzony zostanie warsztat odlewniczy, który wyposażony będzie w niezbędny sprzętu i oprogramowania.
     W całym budynku zmodernizowana zostanie sieć teleinformatyczna, zakupiony będzie nowy sprzęt informatyczny.
     Inwestycja sfinansowana zostanie z programu RPO Warmia u Mazury na lata 2007-2013. Obecnie przeprowadzana jest procedura przetargowa.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ale, praktycznie to jest tylko papierowa statystyka. Mam odmienne zdanie. Ilość pieniędzy władowana w to przesiewzięcie jest niewspółmienie wysoko nieprzyzwoita do efektów. Lub dlaczego działania są nietrafione lub tylko pozorne i maskujące nieporadność? Czy CKP posiada akredytacje jako ośrodek egzaminowania???Bo ja nie słyszałem. Czy w minionym roku szkolnym znacząco przyczynił się do uzyskania dyplomu zawodowego w zawodzie, zresztą jakimkolwiek???? Takie mazanie po ścianie by uzasadnić wydane pieniądze! Można tam by robić pożyteczniejsze rzeczy, ale to tylko taka atrapa i, ,zasłonka figowa, ,braku koncepcji decydentów. Za mniejsze pieniądze, w gorszych warunkach ludzie robią lepszą robotę! A tu pomnik bezradności!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kik(2009-07-29)
 • Dane ze strony internetowej: Ośrodek Egzaminacyjny Uczniowie po ukończeniu technikum lub zasadniczej szkoły zawodowej mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje. Egzamin przeprowadza komisja zewnętrzna powołana przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Egzamin odbywa się w ośrodkach egzaminacyjnych. Jednym z takich ośrodków jest Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Centrum posiada akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminów w następujących zawodach: elektromechanik mechanik pojazdów samochodowych operator obrabiarek skrawających fryzjer ślusarz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-07-31)
 • KIK ładnie to pisać głupoty - jak nie jesteś w temacie to S. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-07-31)
 • KIK. .. .. jesteś przykładem pieniacza internetowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-07-31)
 • Jakiś KIK -jak zwykle ktoś dobrze poinformowany zabiera głos.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-07-31)
 • Chyba Urząd Miasta ma za dużo kasy, czyżby to było tak istotne dla regionu ?w Elblągu jest około 150 zakładów fryzjerskich, gdzie młodzież odbywa praktyki a i warsztatów mechanicznych na każdej ulicy. A po 2 nie znam jednej firmy, która miałaby znajomość tylu branż chociażby w zakresie wyposażenia i jednocześnie na przebudowie, bardzo to jest dziwne chyba ktoś chce pojechać po układach ?Pozdrawiam pomysłodawców za rozwagę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el(2009-07-31)
 • Po pierwsze co to za metoda dyskusji: s. .. .. po drugie CKP jest potrzebne po trzecie:, ,kupno zabawek, ,niczego nie załatwia, jeżeli póżniej brak etatów dla instruktorów po czwarte: trzeba jasno znać potrzeby i rzeczywiście je wspierać nowoczesną placówką po piąte: nie można grabić szkół z pieniędzy na rzecz CKP po szóste: CKP ma wspierać szkoły i inne placówki nie odwrotnie, uzupełniając dydaktykę w sposób zsynchronizowany i adekwatny do zadań szkoły po siódme: mając taki obiekt można robić więcej, lepiej, ciekawiej oraz być liderem. .. .. techniki i organizacji po óseme: na ośrodek egzaminacyjny brak CKP wystarczjacej liczby oczek. .. .TAK(wg zasad przyznawania certyfikacji) po dziewiąte:nie można kupować zabawek niemieckich, z instrukcja po angielsku, kiedy zamiast 2000 euro jest coś polskiego po 320 pln. .. . po dziesiąte: CKP mogłoby produkować pomoce dla szkół z przedmiotów np. technika. .. . i na koniec: jako placówka wiodąca powinna oświecać szkoły i inne placówki szkoleniami i kursami np nowości w technice, organizacji, technologii. Jednym słowem nie wspaniała wyspa chwały decydentów lecz istotny element WSPIERAJĄCY, a nie konkurencja i grabież szkół! Pozdrawiam adwersarzy mimo wszystko!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kik(2009-07-31)
 • brak reakcji na te wypowiedz? tylko s. .. .. aj? tak od 7 rano, aż cztery wpisy? trochę czasu ten ckp istnieje, i co się z tego uzyskało? powinno zmienić się podejście do problemu uzyskiwania efektów kształcenia zawodowego, a to wymaga zastanowienia na poziomie miasta i wszystkich instytucji edukujących młodzież i dorosłych. miałem kilka pomysłów, ale władza wie lepiej. .. .taka jej mentalność i omnipotencja czy jak twierdza złośliwcy, ,impotencja, . .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KIK(2009-07-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW START