UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Most pilnie potrzebny. Ruszyła budowa

 
Elbląg, W tym miejscu powstanie most
W tym miejscu powstanie most (fot. Wojciech Andrearczyk)

W Braniewie ruszyła budowa drugiego w mieście mostu, w pierwszej kolejności stawiane są nowe słupy energetyczne przy dojeździe do rzeki. Inwestycja ma kosztować 5,5 mln złotych i zakończyć się we wrześniu 2018 roku. Zobacz więcej zdjęć

Nowy most będzie przebiegał nad rzeką Pasłęką i połączy ze sobą ulicę PCK i Przemysłową. Będą po nim mogły poruszać się samochody, a także piesi. Nośność mostu wyniesie do 40 ton. Długość to 55 metrów, a szerokość ponad 13 metrów. Konstrukcja będzie podświetlona, zostanie wykonana iluminacja. Choć to inwestycja miejska, została również dofinansowana z budżetu Starostwa Powiatowego w Braniewie, które przeznaczyło na ten cel 200 tys. złotych. Ma przekazać jeszcze 300 tys. złotych.
       Z prośbą o wsparcie finansowe miejskiej inwestycji zwróciła się do Zarządu Powiatu Braniewskiego burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. Argumentowała to nie tylko wzmożonym ruchem na jedynym moście w Braniewie (natężenie porównywalne z tym na drodze krajowej nr 7 czy nawet niektórych odcinkach autostrady A1, czyli wynoszące ponad 15,5 tys. pojazdów na dobę), ale również względami bezpieczeństwa. Jak potrzebny jest w Braniewie drugi most, widać było szczególnie podczas takich wydarzeń jak pożar kościoła pw. św. Antoniego, pożar czy wyciek amoniaku w browarze.
       Z tymi argumentami zgadza się w starosta braniewski Leszek Dziąg. - Znaczenie strategiczne mostu jest bezdyskusyjne — mówi starosta Dziąg. — Nawet ciężko sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby w mieście doszło do wypadku jednej z cystern z gazem, które tak często przejeżdżają przez miasto. Jedyny most łączący obie części miasta w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, katastrofy czy wypadku nie gwarantuje minimalnego zapewnienia bezpieczeństwa w mieście i szybkiego dotarcia służb ratowniczych. Drugi most jest koniecznością, dlatego ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców postanowiliśmy dofinansować jego budowę.
Wojciech Andrearczyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama