UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

MPO idzie pod młotek, miasto szuka chętnych do kupna spółki

 
Elbląg, MPO idzie pod młotek, miasto szuka chętnych do kupna spółki
(fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Rozpoczęła się procedura prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Dzisiaj w prasie branżowej ukazało się ogłoszenie, w którym prezydent Elbląga zaprasza zainteresowane firmy do negocjacji w sprawie nabycia większości udziałów MPO. Na odpowiedzi czeka do 14 sierpnia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania przynosi straty od momentu wejścia w życie śmieciowej rewolucji, gdy zmieniły się zasady gospodarowania odpadami w gminach. Rok 2014 miejska spółka zamknęła stratą w wysokości 1,5 miliona złotych, w tym roku ma być lepiej, ale po pierwszym półroczu strata wynosi ok. 300 tysięcy złotych (w 2014 roku w tym samym okresie było to ponad 800 tys. zł). MPO potrzebuje inwestora, który wyprowadzi firmę na prostą i zainwestuje w przestarzały sprzęt, dlatego w ratuszu powstał pomysł prywatyzacji spółki poprzez sprzedaż większości udziałów. Po burzliwej dyskusji w kwietniu zgodziła się na to Rada Miejska.
       Dzisiaj w „Gazecie Prawnej” ukazało się ogłoszenie, w którym prezydent zaprasza zainteresowane firmy do negocjacji w sprawie nabycia ponad 4 tysięcy udziałów o łącznej wartości księgowej 2,1 mln złotych. Miasto wysłało też zaproszenie do trzech konkretnych firm z branży. Na odpowiedzi czeka do 14 sierpnia. Jak czytamy w ogłoszeniu, przedmiotem negocjacji będzie w szczególności cena za nabywany pakiet udziałów, forma i termin zapłaty, program rozwoju spółki dotyczący m.in. inwestycji, ochrony środowiska, ochrony interesów pracowników. - Zainteresowane kupnem MPO są największe firmy działające w tej branży w Polsce – mówi nam jedna z osób związana z branżą gospodarki odpadami.
       Negocjacjami z inwestorami będzie zajmował się 8-osobowy zespół, który w ostatnich dniach powołał prezydent Elbląga. Szefem zespołu został wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, któremu będą pomagać skarbnik miasta Zbigniew Pater, pracownik Biura Nadzoru Właścicielskiego Jerzy Gniewkowski, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Sławomir Skorupa, dyrektor MPO Michał Wawryn, członek Rady Nadzorczej MPO Sławomir Prawdzik, oraz radni Zenon Lecyk (PiS) i Ryszard Klim (SLD).
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Sprywatyzować urząd miasta i zobaczymy ilu urzędasów straci prace
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 0
  glosowalem na wrobla załuje(2015-07-27)
 • Sprywatyzować ZBK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 1
  (2015-07-27)
 • W najlepszym przypadku kupi konkurencja na ostatnim przetargu za 10% wartości później zlikwiduje, co bardziej prawdopodobne poczeka aż się wykrwawi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  (2015-07-27)
 • Czy Każda prywatyzacja musi być poniżej wyceny przedsiębiorstwa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  (2015-07-27)
 • Głosowałem na Wróblewskiego wielka pomyłka a MPO najlepsza firma jak dla mnie a szczególnie doceniałem ich zimą przy odśnieżaniu drug, kiedyś Słonina wybrał inną firmę do odśnieżania i była wielka klapa, nie jestem za pis ale coraz bardziej się do nich przekonuje obecni rządzący nie maja pomysłu aby zachować to co należy do społeczęstwa aby tylko opchnąć żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 3
  SOSNA46(2015-07-27)
 • sprywatyzować EPEC na co miastu ta spółka która przesyła ciepło?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 3
  (2015-07-27)
 • Zgadzam się. Większą korzyść dla mieszkańców przyniosłoby sprywatyzowanie EPEC'u.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  (2015-07-27)
 • a gdzie się rozpłynęły akcje wysłużonych pracowników MPO ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  abco(2015-07-27)
 • to p. Dyrektor Wawryn nadany przez Wilka taki dobry że nawet Wróblewski go nie odwołał ??? Jak osoba startująca w konkursie pokazała że Spółka może przynieść zysk to zwolnili. Dobre sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  elbl(2015-07-27)
 • w spółkach zależnych od miasta pracują na wysokich stołkach kolesie którzy następnie zatrudniają kolejnych kolesi! na SPRZEDAŻ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2015-07-27)
 • To gdzie są pieniądze, które mieszkańcy miesięcznie wpłacają do kasy miasta. A płacą tyle ile kwartalnie przed wprowadzeniem ustawy śmieciowej. Wówczas MPO dobrze stało a teraz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2015-07-27)
 • Gdzie sa pieniadze?Poszly na wyplaty wynagrodzenia i premie dla zarzadu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-07-28)
Reklama