UWAGA!

Na piwo za rzekę pójdziemy w lutym

 Elbląg, Na piwo za rzekę pójdziemy w lutym
fot. Anna Dembińska

Jasne, ciemne, z pianką albo bez - już niedługo elblążanie będą mogli wybrać się nad rzekę Elbląg po to, aby napić się rodzimego piwa. Kiedyś w tym miejscu znajdowała się giełda, później nie było nic, a teraz będzie tam Specjal Pub, który już niedługo zostanie otwarty.

W 1744 r. wybudowana została tam Stara Giełda, przy okazji budowy Mostu Wysokiego na rzece Elbląg. Budynek z czasem uległ ruinie i został rozebrany, a na jego miejscu w 1790 r. powstał obiekt Nowej Giełdy, który zmieniając właścicieli i przeznaczenie, przetrwał do 1945 r.
       65 lat później, w 2010 r., Roman Korzeniowski (jako przedstawiciel Grupy Żywiec) oraz ówczesny prezydent - Henryk Słonina - podjęli decyzję, że właśnie w tym miejscu stanie pub. 
       – Mieliśmy wiele propozycji lokalizacji m.in. teren Giełdy Elbląskiej, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Wyspę Spichrzów – tłumaczył dyrektor browaru elbląskiego pod koniec 2012 r. - Tu jest pusto i należałoby to zmienić. Starówka jest częścią sypialnianą, są tam też puby, ale chcielibyśmy wnieść życie na drugą stronę rzeki.
       Specjal Pub ma nawiązywać do historii miasta i miejscowego browaru. W środku znajdą się trzy kondygnacje, sala konferencyjna, będzie można napić się piwa, lanego i butelkowego (wszystkie z Grupy Żywiec), ale i coś zjeść. Wybrano już operatora, będzie to elbląska firma.
       - Planujemy otwarcie pubu w drugiej połowie lutego. Na razie pracujemy nad jego "duszą", kończymy prace nad wystrojem i klimatem - wyjaśnia Roman Korzeniowski.
      
      
      
mw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Wszystkie z grupy Żywiec - czyli EB również będzie??
  • EB? Te gazowane pseudopiwo? Generalnie wszystkie piwa koncernowe są do bani. Nie ma jak browarek z małego browaru. .. Ręczna robótka :)
  • Jeśli nie będzie EB proponuje bojkot tego Pubu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    25
    6
    ZłyKrasnal(2014-01-13)
  • Będą wszystkie piwa grupy żywiec - różnią się tylko " belingami" czyli zawartością wody w koncentracie.
  • Piwo powoduje spadek potencji u mężczyzn, dlatego faceci już po 30 - stce mają kłopoty. .. .patrz reklamy suplementów erekcyjnych.
  • " Zły krasnal" nie bojkotuj, tylko kup " Specjala" , dolej wody, przyklej etykietę z " EB" będziesz miał to samo, ale nie za cenę 5,90 zł w sklepie.
  • Przy kuflu złotego napoju co tydzień słuchac opowieści Lecha Słodownika o dawnym Elblągu. Kto za?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    30
    5
    /Alojzy/(2014-01-13)
  • Tak czekałam, czy znani elbląscy malkontenci napiszą coś negatywnego nawet o Specjalu i piciu piwa. I-proszeNapisali!haha!, Panowie, to już naprawdę tzreba leczyć. A nic nie psizecie o rządzie, że piwo, rząd, PO, czy coś tam. .. Czekam!
  • na skutek słabej jakości i marnych wszelakich walorów (szczególnie smakowych) od dawna nie spożywam jakiegokolwiek piwa ale parę tygodni temu odkryłem coś (piwo) co powstało z autentycznego słodu (brzeczki) browar pt PINTA - delicje - oczywiście w Elblągu (mieście, które nie figuruje na żadnej butelce piwa) nie do dostania
  • picia xd. Świetnie i Eb walniemy. Super miejsce tam kazda porą nowy bulwar Mosty Zwodzone woda drinki pikne kobitki heh
  • Aborygen poczytaj sobie o procesie warzenia piwa bo normalnie leże. Pinta jest od bardzo dawna dostępna w Elblągu.
  • ABORYGENIE. .. .Browar PINTA to pantomima po browarze w Zawierciu. Lokalny browarek o małej produkcji i wysokich cenach - średnio 6,50 zł za półlitrową butelkę. Nie wróżę browarowi bo w ofercie ma kilkanaście gatunków piw, a wszystkie takie poupadały. 2-3 gat by im wystarczyły. Pozostałe to " dorabianie ideologii" , albo dosypywanie substancji smakowych. Utrzymanie reżimu technol. dla kilkunastu gatunków w małym browarku to jest niemożliwe, nie mówiąc o problemach dystrybucji. Jeżeli mają butelka bezzwrotną, to już po nich. " Jorguś"
Reklama