UWAGA!

Najpierw docieplenie

Spółdzielnia Sielanka dociepla kolejne swoje budynki.

Należące do Sielanki domy zmieniają wygląd zewnętrzny i są docieplane od dwóch lat. Do dziś modernizacja wykonana została w 65 budynkach. W tym roku dołączy do nich 26 obiektów, zaś w przyszłym roku - kolejne 30. Na zakończenie spółdzielnia planuje odmalować i docieplić 15 ostatnich budynków, jakie posiada w swoich zasobach.
     - W tym roku kończymy prace w obrębie dużych osiedli: Na Stoku, Uroczej, w Śródmieściu - mówi dyrektor do spraw eksploatacji Sielanki, Mieczysław Szałachowski. - W roku przyszłym większość prac dotyczyć będzie terenów poza Śródmieściem, na zakończenie odnowimy elewacje najmłodszych budynków m.in. przy ul. Robotniczej, Brzeskiej, Okrzei, Bosmańskiej i Donimirskich.
     Dotychczas wykonane prace kosztowały 8,5 miliona złotych, całość - kosztować będzie około 20 milionów złotych. Jak usłyszeliśmy, po zakończeniu programu termomodernizacji przyjdzie czas na porządkowanie terenów wokół bloków m.in. placów zabaw i parkingów.
AJ

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Budynki, w którym ieszka wice prezes albo częśc jego rodziny (może ta lepsza częś) już dawno są docieplone
  • Brawo brawo brawo ! Odnowione elewacje to to czego brakowało Elblągowi, jeszcze więcej kolorów w naszym mieście, no i ergonomia budynków. Ale dlaczego nie cieszy sie z tego Isia ? Znalazła dziurę w całym, czy trzeba być zaciętym pesymistą bez względu na wszystko ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Tomlsv(2003-05-19)
  • Isia nie narzekaj, im przynajmniej chce się coś robić. Inni administratorzy wolą czekac nie podejmując żadnego ryzyka związanego z realizacją jakichkolwiek zadań. Poza tym efekty są pozytywne, na tle szarego Elbląga budynki Sielanki prezentują się b. ładnie. Efekty w postaci zmiejszenia strat ciepła są równierz godne podkreślenia. Nie jestem fanem Zarządu Sielanki ale dobrą robotę należy docenić. Oby zarządcy budynków komunalnych poszli w Ich ślady.
  • Oddajmy jednak honor tym członkom z zarządu, którzy mieszkają jeszcze w niedocieplonych budynkach. A są tacy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Mieszkaniec(2003-05-19)
  • Zgadzam się z Panem Zenkiem i zazdroszczę mieszkańcom Spółdzielni Sielanka że ich Zarząd ma głowę na karku. Można nie sympatyzować z nimi ale trzeba być sprawiedliwym. Jest to jedyna Spółdzielnia której efekty pracy są widoczne i wewnątrz i na zewnątrz budynków. Do klatek schodowych aż miło wejść i tereny przy blokach też się wyróżniają. Ja mieszkam w budynku Elzamowskim i stwierdzam ze to chyba najgorsza administracja w Elblągu. Mogę zrozumieć że są w gorszej sytuacji finansowej i nie można w takim tempie spodziewać się cudów. Ale na osiedlach Elzamowskich (wszystkich) nawet tych najnowszych, widać brak prawdziwego gospodarza. Ponieważ rolę gospodarza mieszkańcy powierzyli Elzam-Dom chcieliby żeby ta administracja poczuwała się do większej odpowiedzialności i zechciała mieć też głowę na karku.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zatroskany(2003-05-20)
  • Tomsly, Zenek i inni - nie jestem pesymistka, wręcz przeciwnie, ale wkurza mnie dbanie o swoje własne interesy napierwszym miejscu , a później dopiero załatwianie spraw do których zostało się powołanym
  • Isia naiwniaczko: a czy oni ocieplili wlasne budynki czy te, ktorymi zarzadzaja. Jak ciebie by mianowali szefem szewcow to najpierw bys zrobila wszystkim buty a sama przez ten czas chodzilabys boso?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    zza miedzy(2003-05-21)
  • ciekawy jestem czy członkowie spółdzielni zostali poinformaowaniu o przetargu jego trybie i czy wiedzą jakie były kryteria oceny, czy wybrano najtańszą ofertę czy najkorzystniejszą? tylko dla kogo? oto jest pytanie podobmnie jest w spółdzielni Elzamowskiej remonty kto wykonuje???? polecam dociekliwym sprawdzić dla spokojnosci sumienia i wiedzy jak sa inwestowane Wasze pieniadze z funduszu remontowego i innych
  • bezimienny, poruszasz niezwykle istotny problem, lecz spółdzielni nie obowiązuje ustawa o zamówieniach publicznych a przetargi na innych zasadach można w prosty sposób ustawić mając jednocześnie znakomitą osłonę w postaci przetargu
  • Drogi Zenku. Ustawa o zamówieniach publicznych obowiazuje wszystkich (Spółdzielnie Mieszkaniowe też).
  • Jako, że pracę mam dość związana z ustawa o zamówieniach publicznych, to weim i popieram Olkę. A tak gwoli wyjaśnienia to ustawa ma zastosowanie właśnei wtedy, gdy jakas firma wydaje nie swoje a czyjeś pieniąde i tak jest w przyapdku spóldzielni, jednostek samorządu terytorialnego czy zakładów komunalnych.
  • tak więc wiecie doskonale że kryteria przekatgu ustawia się tak aby spełniła je własnie ta najkorzystniejsza firma. np. moze przystapić do przetargu firma zatrudniajaca .....osób w tym 10 z rejonu elblaga i za to daje sie 10 % a firma musi posiadać czarne samochody( metafora) 10% i w taki sposób mozna bezwzgledy na cenę a na uwarunkowania specyfikacji ustawić przetarg:-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    bezimienny(2003-05-22)
Reklama