Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najpierw wyburzą, potem zbudują

 
Elbląg, Najpierw wyburzą, potem zbudują Targowisko - projekt (wizualizacja Euro Project Grzegorz Latecki)
Rek

Do 30 listopada 2018 r. zostanie zmodernizowane targowisko miejskie przy ul. Płk. Dąbka. Na miejsce starych pawilonów powstaną nowe, podobny los spotka wiaty wraz ze stołami. Powstaną również nowe, niezadaszone miejsca handlowe.

Targowisko miejskie przy ul. Płk Dąbka wymaga gruntownego remontu. Modernizacji domagają się zarówno handlujący, jak i klienci. Prace przygotowawcze trwały od początku roku. W marcu miasto miało już projekt modernizacji - pozostało czekać na ogłoszenie przetargu na wykonawcę.
     Ratusz właśnie przetarg ogłosił. Wykonawca, który złoży najbardziej korzystną ofertę, zburzy 21 starych pawilonów handlowych oraz wiaty i stoły. Na ich miejscu postawi 12 nowych pawilonów (w tym trzy z instalacją wodociągową) każdy o powierzchni 17,5 m kw. oraz nowe wiaty i stoły. Handlujący będą mieli także do swojej dyspozycji niezadaszone miejsca handlowe o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Projekt przewiduje w sumie powstanie 190 miejsc handlowych.
„Głównym celem działań projektowych było zachowanie rodzaju prowadzonego handlu na targowisku, który pomimo złego stanu technicznego infrastruktury rynku, sprawdza się bardzo dobrze. Niemalże wszystkie miejsca handlowe aktualnie są zajęte, stąd w projekcie postanowiono zachować istniejący układ placu głównego, pawilonów handlowych i stanowisk handlowych na stołach.” - możemy przeczytać w projekcie rewitalizacji. 
     Powstanie także nowy ciąg pieszo-jezdny (na miejsce starego, który zostanie rozebrany) oraz chodnik. Targowisko zostanie doświetlone, zbudowane zostaną nowe miejsca parkingowe oraz wykonana kanalizacja deszczowa, sanitarna, wodno - kanalizacyjna, a także instalacja elektryczna.
     Ile to będzie kosztować? Dowiemy się z ofert, które można składać do 5 grudnia. Urzędnicy na ten cel przeznaczyli 1,6 mln zł. Najkorzystniejsza oferta będzie wybrana w oparciu o cenę (60%), okres gwarancji (15%), termin wykonania (15%) i za zatrudnienie osób bezrobotnych (10%). Modernizacja targowiska ma się zakończyć do 30 listopada 2018 r.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Samochody używane HADM Gramatowski