Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz parkowania Mistrz parkowania

Najwięcej skarg obuwniczych

W 2004 roku do Delegatury Inspekcji Handlowej w Elblągu wpłynęło łącznie 246 skarg. Najczęściej dotyczyły one obuwia, odzieży oraz materiałów budowlanych.

Inspektorzy przyjęli 246 skarg na przedsiębiorców działających na terenie czterech powiatów województwa warmińsko-mazurskiego: elbląskiego ziemskiego, braniewskiego, lidzbarskiego oraz miasta Elbląga oraz województw: pomorskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego. Najwięcej, bo aż 213, dotyczyło przedsiębiorców działających na terenie Elbląga. Około 40 proc. skarg związanych z obuwiem z terenu Elbląga dotyczyło jednego przedsiębiorcy.
     - Tematyka skarg była bardzo różna, jednak najczęściej dotyczyła obuwia - przyznają inspektorzy. - Otrzymaliśmy 167 takich zażaleń. Pozostałe dotyczyły sprzętu komputerowego (1), artykułów motoryzacyjnych (1), sprzętu AGD i RTV (3) oraz innych artykułów, m.in. odzieży, materiałów budowlanych (37).
     Tematem 32 skarg były usługi (motoryzacyjne - 3, remontowo-budowlane - 19, pralnicze - 5 i inne - 7). Tylko pięć skarg dotyczyło artykułów spożywczych (mięsa i przetworów mięsnych - 1, wyrobów i przetworów mlecznych - 1 oraz innych - 3).
     Najczęstszymi przyczynami skarg, które wpłynęły do Delegatury w Elblągu były: nieznajomość regulacji prawnych dotyczących trybu reklamacji towarów niezgodnych z umową, przewlekłość w załatwianiu reklamacji czy też załatwianie reklamacji niezgodnie z przysługującym konsumentom uprawnieniem do wyboru sposobu zaspokojenia roszczeń. Niezadowolenie klientów z artykułów żywnościowych wynikało z faktu, że oferowane towary były przeterminowane, ich ceny nie były widoczne, nie były zgodne z ceną umieszczoną na wywieszce.
     Skargi na wykonawców usług najczęściej dotyczyły: niewłaściwej jakości, zniszczenia bądź uszkodzenia przedmiotu usługi (odzież w pralni), jak również niedotrzymania terminu wykonania usługi określonego w umowie.
     Inspektorzy załatwili drogą mediacji, kontroli, a także w inny sposób 233 skargi, w tym 126 ze skutkiem pozytywnym dla klienta. Natomiast 13 skarg zostało przekazanych do załatwienia do inny organów.
     - W porównaniu z poprzednimi latami tematyka skarg nie zmieniła się - podsumowują inspektorzy. - Nadal najwięcej dotyczy obuwia. Zwiększyła się natomiast liczba klientów niezadowolonych z usług. W porównaniu z rokiem 2003 liczba tego typu skarg wzrosła o 250 procent. Wzrosła też ogólna liczba wszystkich przyjętych skarg, która w 2004 roku wyniosła 246, a w 2003 r. - 124.

przyg. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • czterech powiatów województwa warmińsko-mazurskiego (...) oraz województw: pomorskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego. - o co chodzi???????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  matrr(2005-02-12)
 • jak ktoś śmiał usunąć mój wpis? przecież wiadomo o kogo dokładnie chodzi! co? kogoś prawda gryzie w oczy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  L.(2005-02-13)
 • Ja chodze w campusach, polecam , buty wygodne i sie dobrze pasuja do nogi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Obi(2005-02-13)
 • A ile jest spraw, które nie są zgłaszane? Np. w pralni w Ogrodach zniszczono mi spodnie od garnituru, niestety zauważyłem to dopiero po urlopie (kiedy to normalnie garnituru nie noszę) i po wyrzuceniu paragonu. Cenię swój spokój więc nie zgłaszałem tego do PIHu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Robert(2005-02-14)
 • Polaka po butach zawsze rozpoznasz za granicą. W jednych chodzi cały rok. Liczba reklamacji obuwia raczej nie powinna dziwić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tomek(2005-02-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem