Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Największe zwolnienia od lat. Pracę straci prawie 70 osób (aktualizacja)

 
Elbląg, Największe zwolnienia od lat. Pracę straci prawie 70 osób (aktualizacja) Na ogrodzeniu firmy już pojawiło się ogłoszenie o wynajęciu powierzchni biurowej (fot Witold Sadowski)
Rek

Warszawska firma Polcotex, która w Elblągu od lat szyje ubrania, likwiduje swój oddział. Pracę straci prawie 70 osób. Już dostały wypowiedzenia. To największe zwolnienia grupowe w Elblągu w ostatnich pięciu latach.

- Niektórzy przepracowali w tym zakładzie ponad 30 lat, kiedy jeszcze mieścił się na starówce i należał do innej firmy. To było naprawdę fajne miejsce pracy – wspominają pracownicy Polcotexu, z którymi rozmawialiśmy we wtorek tuż po zakończeniu zmiany. W ubiegłym tygodniu wszyscy – 67 osób - dostali wypowiedzenia. Załogę stanowią głównie szwaczki, które szyły spodnie, spódnice i żakiety na eksport do Niemiec. Zakład od kilkunastu lat mieści się przy ul. Warszawskiej.
     - Powiedzieli nam, że produkcja odzieży na eksport do Niemiec już się nie opłaca. Nic dziwnego, skoro sklepy zalewa chińszczyzna. Nam wystarczy jeden rzut oka na jakiś ciuch w sklepie, by ocenić, czy coś jest źle uszyte czy nie. I wie pan co, większość rzeczy w sklepach jest uszyta fatalnie. A ludzie i tak to kupują – rozkładają ręce szwaczki z Polcotexu.
     Pracownicy mają od dwóch tygodni do trzech miesięcy wypowiedzenia, w zależności od stażu pracy. Ostatnie szwaczki zakończą pracę pod koniec kwietnia. Co dalej?
     - Niektóre osoby pewnie przejdą na świadczenie przedemerytalne, bo spełniają warunki. Większość czeka kuroniówka i szukanie nowej pracy, ale w naszym zawodzie ciężko będzie ją znaleźć – mówi jedna ze szwaczek.
     O zwolnieniach grupowych został już powiadomiony Powiatowy Urząd Pracy. - W czwartek mamy spotkanie z kierownictwem elbląskiego zakładu, w pierwszej dekadzie lutego odbędzie się spotkanie z całą załogą, w którym wezmą udział doradcy zawodowi, pośrednicy pracy. Już prowadzimy rozmowy z innymi zakładami szwalniczymi na terenie Elbląga, które są zainteresowane zatrudnieniem pracowników z Polcotexu. Sądzę, że szybko uda się pomóc zwalnianym pracownikom. W urzędzie lub na miejscu w zakładzie uruchomimy specjalny punkt obsługi tych osób – mówi Ewa Micuda, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.
     Zwolnienia grupowe objęły tylko pracowników z Elbląga, nie dotknęły pracowników firmy w Warszawie i Łodzi. 
     
     Aktualizacja
     Po godzinie 15 otrzymaliśmy odpowiedź z firmy Polcotex na zadanie przez nas pytania: - Firma Polcotex zdecydowała o zwolnieniach grupowych w zakładzie produkcyjnym w Elblągu z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej zakładu, braku jego rentowności oraz z powodu likwidacji jedynego kontrahenta zagranicznego,który zlecał całość produkcji dla zakładu - poinformowała nas Elżbieta Stokowska, prezes Polcotexu. - Zwolnienia objęły 67 osób, wszystkich pracowników świadczących pracę w zakładzie produkcyjnym w Elblągu. Zostaną im wypłacone odprawy pieniężne, których wysokość ustalona zostanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. 
     Jak dodała pani prezes, Polcotex nie podjął jeszcze decyzji, co stanie się z halą przy ul. Warszawskiej, w której mieści się elbląski zakład.
     
     
     
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • widzisz i nie grzmisz!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 2
  JaPIer....(2015-01-28)
 • to jak Wróbel wygrał to miało przybyć magicznie miejsc ( tak zapowiadał) pracy w Elblągu a tu odwrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  43 28
  (2015-01-28)
 • Już to widzę jak PUP pomaga. Zrobią tandetne kursy komputerowe po których nie zapewnią zatrudnienia, ot co. Taki jest PUP. W elbląskim PUP byłem niedawno, 10 bab siedziało, jedna dłubała w nosie, druga jakieś papiery w szafie przekładała, trzecia. .. stała obok ekspresu do kawy i wszystkie hahahihi, a tylko jedna obsługiwła petentów. Jak się wydarłem czemu biurwy sie opieprzają, wylazła kierowniczka i pogoniła ich do pracy. PUP do Likiwdacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  78 6
  (2015-01-28)
 • ale co ma do tego wróbel?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 18
  (2015-01-28)
 • A ja uważam że te Panie znajdą pracę. Ogłoszenia dla szwaczek są na portelu co chwilę. Więc nie płaczcie bo są osoby które nie mają takiej pomocy i możliwości. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 22
  Agsa(2015-01-28)
 • Nie wiem czy zauważyłeś że firma jest z Warszawy więc prezydent Wróbel nie ma nic do powiedzenia jeżeli to była decyzja dyrekcji z centrali w Warszawie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23 15
  (2015-01-28)
 • tłumoku intelektualny tam jest dopisek w nawiasie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  (2015-01-28)
 • Ale czym się martwicie? Przecież Elbląg ma tyle środków z UE na programy mające wydostać "Polskę B" (którą rzekomo jesteśmy) z biedy, że na pewno kolejne ich wywalanie w błoto stworzy setki miejsc pracy! Przecież obiecali nam to wszyscy lokalni politycy partii rządzącej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 1
  laskipaa(2015-01-28)
 • Ta informacja powinna być zadedykowana górnikom ! Niech zobaczą jak to się odbywa poza ich branżą. Rok ma o dziwo tylko 12 miesięcy, a o 2-letnich odprawach to można tylko pomarzyć. Jak słyszę newsy ze Śląska, to mnie kur. .ca bierze !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  92 10
  Machupichcę(2015-01-28)
 • przed laty pośrednictwo pracy próbowało uczynić ze zwalnianych stoczniowców psich fryzjerów. zastanawiam się jak można by przekwalifikować panie z Polcotexu. może artystki cyrkowe. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 3
  WiktorWektor(2015-01-28)
 • Chyba nie wiesz jak duzo zarabia psi fryzjer: czytaj groomer.zawod tak samo oplacalny jak fryzjer- szczegolnie gdy dzisiaj w modzie yorki i tym podobne pierdy z dlugim wlosem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 5
  (2015-01-28)
 • Tak, kiedyś był zakład na Starówce, moja mama tam pracowała. Mimo, że akord był taki, że jakby były w owych czasach pampersy, to by pracownice stosowały, to atmosfera między pracownikami była znakomita.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2015-01-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki
Ręcznik z haftem