Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Czarno -białe Czarno -białe

Najwyższy czas na konkrety

Elbląg, Najwyższy czas na konkrety Kanały polderowe na Żuławach wymagają modernizacji

W Olsztynie trwa dwudniowe spotkanie pracowników Urzędów Marszałkowskich dotyczące „Programu rozwoju obszarów wiejskich 2007 – 2013”. Tymczasem w Żuławskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu oczekuje się na konkretne uruchomienie działań związanych z tym programem, bo dokumentacja jest już od dawna gotowa.

O konieczności systematycznego inwestowania w zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Żuław Elbląskich nikt nie wątpi. Szczupłość środków inwestycyjnych na te cele powoduje, że do zakresu zadań wprowadza się świadome ograniczenia. Czy będzie szansa na przyspieszenie?
     Odpowiedzialne za to służby w ŻZMiUW są już gotowe. Przeprowadzono niezbędne uzgodnienia, przygotowano dokumentacje. Trwa oczekiwanie na „zielone światło” do realizacji konkretnych inwestycji. Program rozwoju obszarów wiejskich ujmuje zadania związane z poprawianiem infrastruktury mającej wpływ na rozwijanie i dostosowanie rolnictwa i leśnictwa. W przypadku Żuław, szansy upatruje się w zadaniach ujętych w schemacie – gospodarowanie zasobami wodnymi. Przewidywane wsparcie z programu na te zadania dla Warmii i Mazur to 39.749 tys. EURO. Przy założeniu równomiernego podziału tych środków na dwa zarządy w Olsztynie i Elblągu, elbląski mógłby wykonać zadania inwestycyjne o łącznej wartości 67 mln złotych. Przewiduje się między innymi regulację 18,9 km cieków wodnych, przebudowy sześciu stacji pomp, wałów przeciwpowodziowych o długości 37 km, remonty dwóch budowli hydrotechnicznych i szczegółowe melioracje na obszarze 373 hektarów. Wymienione zadania będą wykonane ze środków pochodzących z programu rozwoju obszarów wiejskich i przygotowywanego równolegle programu infrastruktura i środowisko. Na razie wszystko jest na papierze, oczekiwanie na realizację niestety się wydłuża, bo nadal brak przepisów wykonawczych, które powinno opracować i wydać w formie obowiązującej dla wszystkich zainteresowanych podmiotów Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem