Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie tylko INSPIRE

W miniony piątek kwietnia zakończyła się, jedenasta już, konferencja poświęcona Ośrodkom Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W tym roku konferencja ODGiK nosiła tytuł „Nowe zadania, nowe technologie, nowa organizacja - nie tylko INSPIRE”.

Jak co roku konferencja stała się okazją do podsumowania dokonań roku minionego, wymiany poglądów oraz przybliżenia najnowszych projektów realizowanych przez polską oraz zagraniczną geodezję. Odwołując się do tematu konferencji, prelekcje, w znacznej mierze, dotyczyły zmian w prawie geodezyjnym i kartograficznym - zmian wynikających z planowanego wdrożenia ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej, która wciela na grunt prawa polskiego dyrektywę Unii Europejskiej - INSPIRE.
     Podczas konferencji prezentowano obecnie realizowane przez polską oraz zagraniczną geodezję projekty. Można było wysłuchać bardzo interesujących prelekcji gości zagranicznych: Friedricha Christoffersa - zastępcy dyrektora departamentu Geotopografii w Krajowej Agencji Geodezji i Informacji Geoprzestrzennych Dolnej Saksonii, Tore Svensen - zastępcy dyrektora generalnego norweskiej agencji katastralnej Statenskartverk, Amalii Velasco - koordynatora ds. międzynarodowych z Hiszpańskiego Zarządu Generalnego ds. Katastru. Nieodzownym elementem konferencji było Forum Dyskusyjne na temat „Pożądane kierunki zmian w organizacji Państwowej Służby Geodezyjnej”. Pierwszy dzień konferencji uwieńczyła uroczysta kolacja, podczas której uczestnicy mieli okazję oglądać występy artystów teatru im. Aleksandra Sewrska w Elblągu.
     Wystąpienia drugiego dnia konferencji w dużej mierze poświęcono przykładom wdrożeń węzłów topograficznego (centralnego i powiatowego) i katastralnego (powiatowego). Po zakończeniu udanych obrad uczestnicy konferencji, podążając „śladami Kopernika”, odwiedzili wzgórze katedralne we Fromborku.
     Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i gościom XI Konferencji i już dziś zapraszają na przyszły rok, na XII Konferencję ODGiK.
     

 


     XI Konferencję zorganizowali Prezydent Elbląga i Koło Zakładowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich przy OPEGIEKA Elbląg. Patronat honorowy nad imprezą objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju. Konferencja w Elblągu gościła ponad 300 uczestników.
     Patronat medialny nad XI Konferencją objęli: Wydawca miesięcznika „Geodeta” oraz portalu www.geoforum.pl, Gazeta Administracji i Samorządu, Elektroniczna Administracja, „Przegląd Geodezyjny”, czasopismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”, Gazeta Internetowa www.portEl.pl, „Dziennik Elbląski”, „Tydzień w Elblągu” oraz Telewizja Elbląska. Sponsorem Głównym XI Konferencji było Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA sp. z o.o. w Elblągu.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej