UWAGA!

Niech się mury pną do góry

 Elbląg, Niech się mury pną do góry
fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl

Do połowy września przyszłego roku mają powstać nowe pracownie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, to w przyszłym roku w placówce przy ul. gen. Bema, w nowych budynkach, powstanie pracownia energii odnawialnej, nowoczesna kuźnia wraz pracownią odlewniczą oraz pracownia stolarsko – ciesielska i budowlana.

Obecnie z usług Centrum Kształcenia Praktycznego korzysta tygodniowo 560 uczniów elbląskich szkół zawodowych i techników, którzy uczą się praktycznej nauki zawodu: od fryzjera do operatorów maszyn numerycznych. Dodatkowo w weekendy do szkoły uczęszcza 150 słuchaczy, którzy podnoszą swoje kwalifikacje.
       W ubiegłym roku miejscy urzędnicy podjęli pierwszą próbę znalezienia wykonawcy przebudowy CKP – u. Niestety oferty dwóch firm, które wówczas złożyły oferty były znacząco wyższe niż szacunki urzędników. Przypomnijmy: ratusz planował wydać 3,4 mln zł; potencjalni wykonawcy wycenili swoje usługi na 6,9 mln zł i 5,7 mln zł.
       Czy za drugim razem uda się znaleźć wykonawcę? O tym przekonamy się w maju. Wykonawcy mają czas do końca kwietnia, aby przedstawić swoje oferty. W ramach inwestycji zostaną rozebrane dwa budynki (dwukondygnacyjnego raz z garażem oraz budynku, w którym mieści się pracownia diagnostyki samochodowej), wykonawca wybuduje pracownie: odlewniczą z kuźnią, energii odnawialnej, pomieszczenia sanitarne, techniczne, socjalne, powstanie garaż wraz z kotłownią. Nowe budynki (jeden o powierzchni użytkowej ponad 920 metrów kw.; drugi ponad 774 metrów kw.) z dotychczasowym będą połączone łącznikiem komunikacyjnym. To w pierwszym etapie. Drugi etap inwestycji obejmuje budowę pracowni stolarsko – ciesielskiej oraz budowlanej wraz z magazynami. Zwycięzca przetargu dostarczy też wyposażenie dla wybudowanych pracowni oraz wybuduje potrzebne instalacje. Wszystko ma być gotowe do 19 września 2019 r.
       Wybierając najbardziej korzystną ofertę urzędnicy będą kierować się ceną (60 proc.) długością gwarancji na roboty budowlane (17 proc.) i wyposażenie (17 proc.) oraz zatrudnienie osób bezrobotnych (6 proc.). Oferty można składać do 30 kwietnia.
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama