Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niegospodarność czy brak koordynacji

Już przed laty elblążanie zwracali uwagę na przejawy niegospodarności w prowadzeniu inwestycji w mieście. Zdarzało się wówczas, że w kilka dni po ułożeniu chodnika czy wykonaniu nawierzchni ulicy na ten sam teren wkraczały inne ekipy, by układać podziemne instalacje. Wydawałoby się, że tego typu sytuacje przeszły do historii, a jednak...

Mieszkańcy osiedla przy ul. Różanej obserwowali roboty, w wyniku których powstały tam nowe chodniki i drogi wewnętrzne. Szczęście okazało się krótkotrwałe, bo nowo ułożone brukowane nawierzchnie są po kilku tygodniach zrywane. Na teren osiedla weszły kolejne ekipy pracowników, by wymieniać rurociągi ciepłownicze. To, zdaniem mieszkańców osiedla, typowy przejaw niegospodarności. Osiedle przy ul. Różanej należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”.
     - Spółdzielnia odpowiednio wcześniej planuje wykonawstwo prac modernizacyjnych na administrowanych osiedlach - informuje Mieczysław Szałachowski, prezes SM „Sielanka”. - O zamiarach inwestycyjnych powiadamia z dużym wyprzedzeniem firmy komunalne, ale nie może zbytnio odwlekać realizacji, bo możliwość wykonania robót w terenie otwartym ograniczają warunki atmosferyczne. W tym przypadku rozebrany został fragment ciągu pieszego przecinającego wzdłuż całe osiedle. Gdybyśmy zostawili ten fragment bez zabudowy, niemożliwe byłoby korzystanie z tego ciągu komunikacyjnego przez naszych mieszkańców. W trakcie jego budowy proponowaliśmy firmie EPEC, by ułożyła w tym miejscu rurę płaszczową. Niestety, propozycji nie przyjęto, a powodem był brak w tym czasie dokumentacji technicznej - wyjaśnia Szałachowski. - Współpracujemy z firmami w zakresie podziemnego uzbrojenia terenów osiedli naszej spółdzielni. Konsultowane są wszystkie opracowania związane z modernizacjami dróg. Niestety, korelację działań utrudnia długi okres przygotowania przez firmy środków finansowych na roboty, dokumentacji, także tej formalno-prawnej. Zaniepokojonych lokatorów chcę uspokoić. Po wykonaniu robót związanych z wymianą rur ciepłowniczych, uszkodzone parkingi i chodniki zostaną wykonane ponownie. Doprowadzenie terenu do stanu przed rozpoczęciem prac sfinansuje wykonawca modernizacji rurociągów.
     

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Taki tro jest aktualnie EPEC.zamiast zajmować się planowaniem i remontami oraz wspólpracą z innymi podmiotami w mieście to zajmuje się wewnętrznymi rozgrywkami ,szukaniem kwitów no i marnotrawieniem publicznych pieniedzy.To co opisano to ewidentne marnotrastwo.Co na to Pan Prezydent.Epec ma zadużo piniedzy , a może są zawysokie opłaty za ciepło że stać ich na takie marnotrastwo.Może prezydent wreszcie tym się zajmie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-08-10)
 • tu przynajmniej jest prezes, ktory potrafi wszystko wyjaśnić, nie chowa głowy w piasek jak to bywa gdzie indziej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-08-10)
 • Szanowny Panie Prezesie Szałachowski! Firma naprawi to co zniszczyła, ale szybko , z nadwyżką, wyrówna sobie straty wkładając łapy do naszych kieszeni!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krycha(2006-08-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II