Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Ojczyznę kochać trzeba i szanować.

NOT dofinansuje przedsiębiorców

Już po raz siódmy Centrum Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej organizuje konkurs wniosków o dofinansowanie projektów celowych wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Jest o co walczyć - dofinansowanie może objąć nawet do 70 procent kosztów badań przemysłowych. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosków w siedzibie NOT do 20 grudnia.

To przedostatnia edycja konkursu - ostatnią szansę na zdobycie dofinansowania przedsiębiorcy dostaną na początku stycznia 2008 r. Póki co, zainteresowani, którzy chcą spróbować swoich sił i skorzystać z szansy na pokrycie części kosztów związanych z własnym projektem, powinni złożyć wniosek oraz inne wymagane dokumenty (jak np. zestaw zaświadczeń z banków, ZUS-u i Urzędu Skarbowego o wypłacalności czy chociażby odpis z Krajowego Rejestru Sądowego) do 20 grudnia w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej.
     W ocenianiu wniosków pod uwagę będzie brana zarówno wiarygodność, jak i wizerunek przedsiębiorcy oraz same projekty. Oceniane będą np. wymierne korzyści z projektu dla gospodarki i społeczeństwa, możliwości zrealizowania projektu, koszty przedsięwzięcia w porównaniu do ewentualnych korzyści, nie wspominając już o jego innowacyjności.
     Przedsiębiorca, którego wniosek zostanie przyjęty, może liczyć na pokrycie minimum 60 procent kosztów poniesionych na badania przemysłowe i 35 procent kosztów badań przedkonkurencyjnych. Jeżeli jednak przedsiębiorstwo organizuje projekt we współpracy z Jednostką Badawczo-Rozwojową, wyższą uczelnią techniczną bądź placówką Polskiej Akademii Nauk - dofinansowanie wzrasta do 70 proc. na potrzeby badań przemysłowych i 45 proc. na badania przedkonkurencyjne.
     Naczelna Organizacja Techniczna uruchomiła już sześć poprzednich konkursów, w ramach których wpłynęło ponad 350 wniosków. Do końca października tego roku przyjęto 199 z nich. Centrum Innowacji w ramach dofinansowań rozdało już 32 mln zł z przewidzianych 43 mln zł.
     Więcej informacji można uzyskać w Centrum Innowacji NOT, ul. Czackiego 3/5, pok. 240, 00-043 Warszawa, tel. 022 827 12 99, 827 16 36, www.centruminnowacji.org.
     Zainteresowani elbląscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do W-MARR S.A. Regionalny System Wspierania Innowacji PPK Elbląg-Miasto, 82-300 Elbląg: ul. Bema 54, tel./fax 0 55 235 95 63, e-mail: elblag_m@rswi-olsztyn.pl, www.rswi-olsztyn.pl.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI