Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Play Rzeźba kinetyczna na Modrzewinie Rzeźba kinetyczna na Modrzewinie

NOT dofinansuje przedsiębiorców

Już po raz siódmy Centrum Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej organizuje konkurs wniosków o dofinansowanie projektów celowych wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Jest o co walczyć - dofinansowanie może objąć nawet do 70 procent kosztów badań przemysłowych. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie wniosków w siedzibie NOT do 20 grudnia.

To przedostatnia edycja konkursu - ostatnią szansę na zdobycie dofinansowania przedsiębiorcy dostaną na początku stycznia 2008 r. Póki co, zainteresowani, którzy chcą spróbować swoich sił i skorzystać z szansy na pokrycie części kosztów związanych z własnym projektem, powinni złożyć wniosek oraz inne wymagane dokumenty (jak np. zestaw zaświadczeń z banków, ZUS-u i Urzędu Skarbowego o wypłacalności czy chociażby odpis z Krajowego Rejestru Sądowego) do 20 grudnia w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej.
     W ocenianiu wniosków pod uwagę będzie brana zarówno wiarygodność, jak i wizerunek przedsiębiorcy oraz same projekty. Oceniane będą np. wymierne korzyści z projektu dla gospodarki i społeczeństwa, możliwości zrealizowania projektu, koszty przedsięwzięcia w porównaniu do ewentualnych korzyści, nie wspominając już o jego innowacyjności.
     Przedsiębiorca, którego wniosek zostanie przyjęty, może liczyć na pokrycie minimum 60 procent kosztów poniesionych na badania przemysłowe i 35 procent kosztów badań przedkonkurencyjnych. Jeżeli jednak przedsiębiorstwo organizuje projekt we współpracy z Jednostką Badawczo-Rozwojową, wyższą uczelnią techniczną bądź placówką Polskiej Akademii Nauk - dofinansowanie wzrasta do 70 proc. na potrzeby badań przemysłowych i 45 proc. na badania przedkonkurencyjne.
     Naczelna Organizacja Techniczna uruchomiła już sześć poprzednich konkursów, w ramach których wpłynęło ponad 350 wniosków. Do końca października tego roku przyjęto 199 z nich. Centrum Innowacji w ramach dofinansowań rozdało już 32 mln zł z przewidzianych 43 mln zł.
     Więcej informacji można uzyskać w Centrum Innowacji NOT, ul. Czackiego 3/5, pok. 240, 00-043 Warszawa, tel. 022 827 12 99, 827 16 36, www.centruminnowacji.org.
     Zainteresowani elbląscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do W-MARR S.A. Regionalny System Wspierania Innowacji PPK Elbląg-Miasto, 82-300 Elbląg: ul. Bema 54, tel./fax 0 55 235 95 63, e-mail: elblag_m@rswi-olsztyn.pl, www.rswi-olsztyn.pl.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety ze sztuką
Obraz na płótnie
Fototapety z Paryżem