Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nowe ceny

Ceny za wodę i odprowadzanie ścieków od Nowego Roku wzrosną - będą jednak niższe niż początkowo planowało Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Przypomnijmy, EPWiK proponował, by w roku 2004 za metr sześcienny wody zamiast 2,14 złotego gospodarstwa domowe płaciły 2,30 złotego, a za odprowadzenie metra sześciennego ścieków zamiast 1,87 złotego – 2,30 złotego. Wodociągi chciały też, by cena odprowadzania ścieków i za wodę dla firm - 2,54 złotego i 2,46 złotego - pozostały bez zmian. Prezydent zaproponował jednak, by podwyżki cen były niższe od planowanych przez wodociągi.
     Dziś, przed głosowaniem nad podwyżkami przewodniczący komisji infrastruktury komunalnej Rady Miejskiej Ryszard Klim powiedział, że z powodu uchwalonych już w tym roku podwyżek czynszów, cen biletów na przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz podwyżek energii komisja nie zgodziła się na pierwotną tabelę cen. Radny Wiktor Daszkiewicz zapowiedział z kolei, że z powodu trudnej sytuacji w mieście jest przeciwko jakimkolwiek podwyżkom.
     Ostatecznie, 12 głosami „za”, 5 „przeciw” i 7 wstrzymującymi się radni przychylili się do propozycji prezydenta i z początkiem nowego roku woda i ścieki podrożeją o 10 groszy netto (do tej ceny zostanie doliczone 7 procent VAT – red.).
     - Niższe wpływy z opłat będziemy musieli uzupełnić dochodami z usług, które świadczymy - powiedział po głosowaniu dyrektor EPWiK, Tadeusz Grodziewicz. - Oznaczać to też będzie dla nas konieczność oszczędzania.
     Dziś także radni zaakceptowali „Wieloletni plan rozwoju i modernizacji sieci wodociągowej do roku 2010”. Plan zawiera obszerną listę planowanych inwestycji, które poprawią i unowocześnią istniejącą sieć wodno – kanalizacyjną. Plan otrzymał aprobatę 23 z 24 radnych.
     
     
     Zobacz także: "Kropla do kropli"
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Chętnie poznamy nazwiska radnych głosujących za podwyżką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MARECKI(2003-11-27)
 • no tak,dyrektor musi mieć na zapłate za passata-oklejonego dla jaj !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  49(2003-11-27)
 • To skandal, aby dyrektor Wodociągów, w okresie kiedy inflacja jest bliska zeru, występował z podwyżką ceny wody o 7.5 % a scieków o 23 % !!!!!!!!. Wszystko dzieje się na obszarze najwyższego w Polsce bezrobocia. Świadczy to o niezwykłym tupecie dyrektora. Niewiele Mu ustępuje Pan Prezydent, który proponuje podwyżki wody o 4.5% i ścieków o 5%, oraz państwo radni , którzy te podwyżki uchwalają. Wodociągi w skali podwyżek wspaniale przebiły EPEC. Proponuję aby Pan Prezydent sprawdził czy dyrektorzy tych miejskich spółek nie oderwali się trwale od rzeczywistości i bujają w obłokach. Poza tym ciekawi mnie problem usług które świadczą Wodociągi, jak twierdzi dyrektor. Czy tą dodatkowa robotę wykonuje się kosztem działalności podstawowej, czy też są przerosty zatrudnienia, powodujące zwiększone koszty. W obu przypadkach jest to działanie na szkodę mieszkańców miasta. Protestuję przeciwko takim rozwiązaniom. Utrzymywani zawyżonego zatrudnienia to zabawa w pomoc społeczną, niezgodną ze statutem firmy, na koszt użytkowników wody.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zenek(2003-11-27)
 • Henek - ja powiem 2,60, ty powiedz 2,30 i będzie jak trza! Tadek - nie przeginaj, powiedz 2,30, a ja... jaja @\/@
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-11-27)
 • LSD i była Samoobrona była za tą podwyżką
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-11-28)
 • Podwyżka jest po to ażeby dostać fundusze z ISPA na modernizacje i rozbudowę sieci. Ot cała prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-11-28)
 • "Niższe wpływy z opłat będziemy musieli uzupełnić dochodami z usług, które świadczymy - powiedział po głosowaniu dyrektor EPWiK, Tadeusz Grodziewicz". Czy to nie cynizm i arogancja. Wprowadzono podwyżki, a On mówi, że będzie miał niższe wpływy i w związku z tym Radni zmuszają go do oszczędzania. To do tej pory była niegospodarność i rozpasanie - bo czy firmę komunalną stać na luksusowe samochody i przepych w pomieszczeniach biurowych? Ktoś tu się bardzo sadzi. Najwyższy czas na zmiany. Nie ma roku bez podwyżek - Radni opozycji - czas podjąć walkę z monopolem. Radzę zapoznać się również z oświadczeniem majątkowym Pana T.G.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zdziwiony???(2003-11-28)
 • Bezimienny, jeżeli podwyżka ma umożlliwić skorzystanie z funduszu ISPA, to pytam się co zrobiono z odpisem amortyzacinym ? pozatym mieszkańcy to nie bank, jak sięnie ma środków to zaciąga się kredyt, następnie Unia zwraca część środków i kredyt komercyjny się spłacxa. Jak nie ma się wkładu własnego to trzeba myśleć o tym wcześniej i zakumulować odpis z kilku wcześniejszych lat, a nie wyciągać pieniądze z niezamożnych kieszeni elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zenek(2003-11-28)
 • Szkoda, że nie ma tu całego artykułu z Dziennika Elbląskiego. Ale cóż, i tak widać jak firmy będące pod płaszczykiem Prezydenta Henia okradają obywateli naszego miasta: EPWiK, EPEC. Idąc tropem niedawnych wypowiedzi Prezydenta Henia, który jest zwolennikiem tzw. konkurencji na elbląskim rynku mediów pożytku społecznego, może tak otworzymy gabinet w ratuszu i zaprosimy ewentualnych inwestorów z grubymi kopertami. Może Pan Henio S. zachęcony jakąś "ofertą" spowoduje powstanie konkurencyjnej firmy produkującej wodę,a to z kolei będzie przyczynkiem do obniżenia cen tego czynnika. No bo co, "monopole będziemy tu utrzymywać". To słowa Prezydenta Henia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AntyHenio(2003-11-28)
 • Czy w zaakceptowanym planie do 2010r jest wciąż mowa o zakończeniu modernizacji w 2006r??? Tako rzekł dyrektorOd Wody(Lania) rok temu ~ portel.pl (warto zwrócić również uwagę na fragment: "Będą podwyżki, ale niewielkie. Sądzę, że pozostaniemy w gronie miast, w których stawki opłat za wodę nie będą wysokie - zapewnił Grodziewicz."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-11-30)
 • Rysio, mam na mysli Klima- naprawde sie wylamales i wreszcie cos powiedziales tj. nie- dla podwyzek!O.K. ostatecznie siedzisz juz w tej radzie nie pierwszy raz:-) I dobrze tam placa,a wiec miej swoje zdanie! Wiecej na ciebie nie zaglosuje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sasiad(2003-12-05)
 • PROPONUJE PRZEGLĄD WYDAJNOŚCI PRACY NA KAŻDYM STANOWISKU W WODOCIĄGACH. KOSZTY SĄ ZAWYŻONE O OK 30 DO 40 PROCENT. WIDE STAN UTRZYMANIA SIECI ZA TE PIENIĄDZE JAKIE OTRZYMUJE TO SP. Z.O.O.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-12-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe