Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe miejsca pracy na Modrzewinie

 
Elbląg, Nowe miejsca pracy na Modrzewinie
Rek

Dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Elbląskiego Parku Technologicznego podpisali porozumienie, dotyczące wsparcia zatrudnienia w rozwijających się przedsiębiorstwach w Elblągu.

W pierwszej kolejności zebrane zostały dane, dotyczące zapotrzebowania na pracowników w najbliższym sąsiedztwie Parku, w 5 rozwijających się firmach, prowadzących inwestycje na Modrzewinie, a mianowicie Acoustics, Dan-Stal, ELSTAR, Nutrimilk i PROMUS – powiedział w trakcie spotkania dyrektor EPT Paweł Lulewicz. Przedsiębiorcy zgłosili zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych jak i biurowych. Najczęściej wymieniane stanowiska to monter, spawacz, tokarz, magazynier, ale i kierownik produkcji, kontroler jakości czy pracownicy laboratorium. Stanowiska biurowe to handlowcy, księgowi oraz pracownicy administracyjni – wymieniał dyrektor Lulewicz.
     Oferujemy przedsiębiorcom szereg narzędzi wspierających zatrudnienie nowych pracowników. Jednym z ciekawszych narzędzi dla właścicieli nowopowstałych zakładów pracy jest dofinansowanie stanowiska pracy w wysokości 20 tyś zł na 1 osobę. – poinformowała Iwona Radej dyrektor PUP w Elblągu. W przypadku, gdy pracodawca zatrudnia pracowników na tym stanowisku na 3 zmiany, dofinansowanie tego jednego stanowiska może sięgnąć 60 tyś. – wyjaśnia szczegółowo Pani Dyrektor Iwona Radej.
     Rolę Centrum Kształcenia Praktycznego w zakresie współpracy określił dyrektor Romulad Mackojć – organizujemy kwalifikacyjne kursy zawodowe przygotowujące do konkretnych zawodów oraz krótkoterminowe kursy w zakresie określonych umiejętności wskazanych przez pracodawcę czy też zainteresowaną szkoleniem osobę. Kwalifikacyjne kursy zawodowe są całkowicie bezpłatne i są prowadzone w systemie zaocznym lub wieczorowym. Natomiast kursy umiejętności są odpłatne i sfinansować je może pracodawca, sam zainteresowany lub w określonych przypadkach Powiatowy Urząd Pracy. Dzięki naszej współpracy z przedsiębiorcami będziemy mogli dokładniej poznać ich potrzeby, opracować wspólnie proces rekrutacyjny i szkoleniowy w nowopowstałych zakładach na Modrzewinie ale i także pod potrzeby innych pracodawców – kontynuuje dyrektor Romuald Mackojć.
     Na Modrzewinie realizowanych jest w tym roku pięć nowych inwestycji. Nowy zakłady budują Dan-Stal, Elstar, Nutrimilk i Promus, Acoustics rozpoczął już swoją działalność. W 2015 roku na zatrudnienie na terenach Modrzewiny może liczyć ok. 200 osób.
Elbląski Park Technologiczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Długopis lub pióro na Walentynki
PREZENT NA WALENTYNKI
Pieczątki Firmowe