Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nowe miejsca pracy na Modrzewinie

 
Elbląg, Nowe miejsca pracy na Modrzewinie
Rek

Dyrektorzy Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Elbląskiego Parku Technologicznego podpisali porozumienie, dotyczące wsparcia zatrudnienia w rozwijających się przedsiębiorstwach w Elblągu.

W pierwszej kolejności zebrane zostały dane, dotyczące zapotrzebowania na pracowników w najbliższym sąsiedztwie Parku, w 5 rozwijających się firmach, prowadzących inwestycje na Modrzewinie, a mianowicie Acoustics, Dan-Stal, ELSTAR, Nutrimilk i PROMUS – powiedział w trakcie spotkania dyrektor EPT Paweł Lulewicz. Przedsiębiorcy zgłosili zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych jak i biurowych. Najczęściej wymieniane stanowiska to monter, spawacz, tokarz, magazynier, ale i kierownik produkcji, kontroler jakości czy pracownicy laboratorium. Stanowiska biurowe to handlowcy, księgowi oraz pracownicy administracyjni – wymieniał dyrektor Lulewicz.
     Oferujemy przedsiębiorcom szereg narzędzi wspierających zatrudnienie nowych pracowników. Jednym z ciekawszych narzędzi dla właścicieli nowopowstałych zakładów pracy jest dofinansowanie stanowiska pracy w wysokości 20 tyś zł na 1 osobę. – poinformowała Iwona Radej dyrektor PUP w Elblągu. W przypadku, gdy pracodawca zatrudnia pracowników na tym stanowisku na 3 zmiany, dofinansowanie tego jednego stanowiska może sięgnąć 60 tyś. – wyjaśnia szczegółowo Pani Dyrektor Iwona Radej.
     Rolę Centrum Kształcenia Praktycznego w zakresie współpracy określił dyrektor Romulad Mackojć – organizujemy kwalifikacyjne kursy zawodowe przygotowujące do konkretnych zawodów oraz krótkoterminowe kursy w zakresie określonych umiejętności wskazanych przez pracodawcę czy też zainteresowaną szkoleniem osobę. Kwalifikacyjne kursy zawodowe są całkowicie bezpłatne i są prowadzone w systemie zaocznym lub wieczorowym. Natomiast kursy umiejętności są odpłatne i sfinansować je może pracodawca, sam zainteresowany lub w określonych przypadkach Powiatowy Urząd Pracy. Dzięki naszej współpracy z przedsiębiorcami będziemy mogli dokładniej poznać ich potrzeby, opracować wspólnie proces rekrutacyjny i szkoleniowy w nowopowstałych zakładach na Modrzewinie ale i także pod potrzeby innych pracodawców – kontynuuje dyrektor Romuald Mackojć.
     Na Modrzewinie realizowanych jest w tym roku pięć nowych inwestycji. Nowy zakłady budują Dan-Stal, Elstar, Nutrimilk i Promus, Acoustics rozpoczął już swoją działalność. W 2015 roku na zatrudnienie na terenach Modrzewiny może liczyć ok. 200 osób.
Elbląski Park Technologiczny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy