Piątek 26-04-2019, imieniny Marzeny, Marii
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe oblicze Bulwaru

 
Elbląg, Nowe oblicze Bulwaru
Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nastąpi oficjalne otwarcie inwestycji (fot. arch. AD)

Inwestycja polegająca na przebudowie dwóch mostów na rzece Elbląg oraz modernizacji wschodniego nabrzeża, od strony Bulwaru Zygmunta Augusta, jest już na ostatniej prostej. Po blisko trzech latach prac elblążanie będą mogli cieszyć się nową, estetyczną zabudową tej przestrzeni publicznej.

Całość inwestycji, której pełna nazwa brzmi „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta)” to dwie zwodzone kładki oraz nabrzeże między nimi. Projekt zakłada bowiem jego modernizacją od strony Bulwaru Zygmunta Augusta oraz przystosowanie do cumowania jednostek o zanurzeniu 2,5 m. Łączna długość nabrzeża ok. 215 m. W części wysokiej będą mogły cumować statki pasażerskie, w niskiej zaś mniejsze jednostki sportowe np. jachty czy łodzie.
     Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego 8 lipca zakończył się odbiór techniczny, wydano pozwolenie na użytkowanie terenu inwestycji z wyjątkiem tej części, która znajduje się najbliżej brzegu. Jutro odbędzie się kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia nastąpi oficjalne otwarcie inwestycji.
     Wartość inwestycji to prawie 35 mln zł, z czego ok. 30 mln pochodzi ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Hosting WWW BIZNES
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini