Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe szlaki turystyczne

W województwie warmińsko-mazurskim można znaleźć 51 wielkogabarytowych tablic informacyjnych, opisujących nowe szlaki samochodowe. To efekt realizacji projektu ,,Znakowanie turystyczne regionu Warmii i Mazur”. Turyści mogą się wybrać na wycieczki, związane z bitwą pod Grunwaldem, postacią Mikołaja Kopernika, Kanałem Elbląskim oraz fortyfikacjami na Mazurach.

1. Drogowy „Szlak Kopernikowski” to turystyczny szlak tematyczny, związany z postacią Mikołaja Kopernika, wybitnego astronoma, który „wstrzymał słońce i ruszył ziemię”. Szlak ten prowadzi przez pełne zabytków miejscowości związane z jego życiem oraz działalnością jako kanonika Kapituły Warmińskiej, lekarza, administratora, sekretarza biskupiego.
     2. Turystyczny samochodowy „Szlak Kanału Elbląskiego” został zaprojektowany, by turyści mogli obejrzeć liczne atrakcje turystyczne, znajdujące się w pobliżu Kanału Elbląskiego.
     3. Drogowy „Szlak Pętli Grunwaldzkiej" to turystyczny szlak tematyczny, związany z bitwą pod Grunwaldem z 15 lipca 1410 r. – jednej z największych bitew w średniowiecznej Europie, zakończonej zwycięstwem wojsk polskich i litewsko-ruskich nad zakonem Krzyżackim. Szlak ułatwia dotarcie do ciekawych miejsc położonych w okolicy pól bitwy grunwaldzkiej.
     4. Podążając „Szlakiem Fortyfikacji Mazurskich” poznamy staropruskie grodziska, średniowieczne zamki i mury miejskie Reszla, Kętrzyna, Giżycka, Węgorzewa, Okartowa i Pisza, obronne świątynie Bezławek i Kętrzyna, Twierdzę Boyen, aż w końcu XX-wieczne fortyfikacje polowe Pozycji Jezior Mazurskich, Pozycji Piskiej i Galindzkiej, Giżyckiej Pozycji Polowej, Giżyckiego Rejonu Umocnionego, Pozycji Węgorapy i Mazurskiej Pozycji Granicznej. Całości dopełniają kwatery dowodzenia w Gierłoży, Mamerkach-Przystani, Pozezdrzu, Gołdapi-Kumieciach, Sztynorcie, Giżycku i Szerokim Borze.
     Szerszy opis wszystkich szlaków będzie można wkrótce znaleźć na stronie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
     
     Projekt „Znakowanie Turystyczne regionu Warmii i Mazur” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013 oraz budżetu powiatów ziemskich i Samorządu Województwa Warmińsko–Mazurskiego.

Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Pierwszy krok, teraz tworzenie unikatowych na skalę przynajmniej Polski atrakcji, a od turystów nie będziemy mogli się odgonić. Jednakże wielki plus. .. .oby tak dalej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    eskobedo(2010-11-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat