Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy prezes EPEC. Tymczasowo

 
Elbląg, Nowy prezes EPEC. Tymczasowo
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Jerzy Dombrowski obejmie obowiązki prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Zastąpił na tym stanowisku Łukasza Piśkiewicza, któremu skończyła się kadencja. Dombrowski był dotychczas członkiem rady nadzorczej EPEC i miejskim urzędnikiem. Prezesem ma być tymczasowo, do czasu znalezienia docelowego kandydata. 

Dzisiaj odbyło się Walne Zgromadzenie Wspólników EPEC (miasto ma w spółce 100 procent udziałów), które zatwierdziło sprawozdanie finansowe za ostatni rok. Tym samym skończyła się pięcioletnia kadencja dotychczasowego prezesa Łukasza Piśkiewicza. 
     Jeszcze w maju prezydent Witold Wróblewski ogłosił konkurs na jego następcę. Powołana przez prezydenta komisja spośród sześciu kandydatów zarekomendowała na to stanowisko Piotra Baranowskiego
     - Prezydent rekomendację przyjął, niestety w ostatniej chwili pan Piotr Baranowski zrezygnował z kandydowania. Rezygnacja wpłynęła nieoczekiwanie dziś, w dniu odbycia Zgromadzenia Wspólników, w dniu, w którym upływa kadencja Zarządu i istnieje konieczność powołania nowych władz spółki - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego. 
     - Jestem bardzo zaskoczony tą decyzją i żałuję, że pan Baranowski wycofał się w ostatniej chwili, ponieważ była to naprawdę dobra kandydatura, zresztą jednomyślnie zarekomendowana przez siedmioosobową komisję - uważa Witold Wróblewski.
     Jak informuje ratusz, ponieważ EPEC nie może funkcjonować bez zarządu, a nie ma ustanowionej prokury, dzisiaj po Zgromadzeniu Wspólników odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, podczas którego prezydent zaproponował powierzenie funkcji prezesa dotychczasowemu członkowi Rady Nadzorczej Jerzemu Dombrowskiemu, pracownikowi Urzędu Miejskiego w Elblągu, z wykształcenia ekonomiście. Swoje obowiązki ma objąć jutro.
     - Traktuję to rozwiązanie jako doraźne do czasu znalezienia docelowego kandydata - zapewnia Witold Wróblewski.
     Z naszych nieoficjalnych infomacji wynika, że najpoważniejszym kandydatem do fotela prezesa EPEC jest dr inż. Krzysztof Krasowski, 37-latek, który w ostatnim czasie był prezesem spółki Energa-Kogeneracja, która produkuje 70 procent ciepła dla Elbląga. Wcześniej był dyrektorem ds. inwestycji i rozwoju w tej spółce. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (2003) oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej (2006). W roku 2009 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej w dziedzinie wymiany i wymienników ciepła. Był jednym z uczestników konkursu na prezesa EPEC, ale na razie nie może nim zostać, bo ma zakaz konkurencji, który obowiązuje z grupą Energa. Stąd tymczasowe rozwiązanie, które prezydent wprowadził w EPEC. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • BRAWO! Czekamy tylko nie wiecznie na właściwy i Kompetentny Zarząd tej Spółki! Rada Nadzorcza musi również zostać zmieniona, ponieważ nie spełniała swojej roli! Należy również przeprowadzić gruntowną kontrolę w spółce i ukarać były zarząd za stwierdzone NIEPRAWIDŁOWOŚCI!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 8
  (2016-06-29)
 • a ktoś policzył ile łuki się nachapał za te kilka lat kadencji?? pracownicy Epec dalej!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 4
  ciepłojakchu...j(2016-06-29)
 • Ciekawe jak długo będzie ten /przed/docelowy kandydat pełnił obowiązki szefa EPEC-u? Czy ta decyzja pana Wróblewskiego, nie przypomina powołania dyrektora portu / też pracownik Urzędu Miasta / przez pana Słoninę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 9
  wist(2016-06-29)
 • jednego partyjnego kolesia mniej który śmiga po spółkach państwowych czy miejskich za sprawą kumoterstwa i świat staje się piękniejszy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  (2016-06-29)
 • Kompromitacja prezydenta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 12
  Tym(2016-06-29)
 • Ciekawe gdzie teraz Piśiak zagości po układach ze swoim brakiem kompetencji i skłonnością do afer.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 5
  (2016-06-29)
 • ale pomyje. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  (2016-06-29)
 • SLDowiec Baranowski musiał się wycofać, bo pewnie znaleźli w Iławie jakiegoś członka PSL na fotelik prezesa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 9
  RedaktorJabłkalski(2016-06-29)
 • Nareszcie odpowiedni czysty człowiek na stanowisku prezesa, szkoda, że tymczasowo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 12
  (2016-06-29)
 • No to PIS i PO dalej będą kąsać. No ale ten tymczasowo to członek obecnej Rady Nadzorczej to znane Mu są sprawy, takie jak sponsoringi i promocje, Elaktywni sponsorowani przez Nasze Spółki jak EPEWiK i Epec. No i na pewno wie, że mamy najdroższe ciepło, a tyle darowizn się rozchodzi z naszych opłat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 6
  (2016-06-29)
 • mam propozycje mogę zostać prezesem za 2500zl netto miesięcznie bo co za problem odkrĘcać i zakręcać zimną wodę w kaloryferach hahahahahhahahaah
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  kaloryferrrrrrrrrrr(2016-06-29)
 • Mam nadzieję, że będzie audyt i pan Piśkiewicz w razie stwierdzenia nieprawidłowości poniesie konsekwencje. Wszystko podane na talerzu niech tylko kontrolują- koszta, koszta i jeszcze raz koszta. No i te uzasadnione.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 8
  (2016-06-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW START