Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O żegludze śródlądowej w Elblągu

 
Elbląg, O żegludze śródlądowej w Elblągu
fot. ze strony www.warmia.mazury.pl

Elbląg będzie gospodarzem pierwszego, założycielskiego Sejmiku Żeglugi Śródlądowej. 10 i 11 lipca spotkają się tu przedstawiciele niemal stu organizacji, stowarzyszeń, związków, fundacji i klastrów zajmujących żeglugą śródlądową.

- To ma być forum współpracy i wymiany doświadczeń otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych rozwojem dróg wodnych w Polsce – mówi marszałek Jacek Protas. – Jesteśmy krajem bogatym w drogi wodne, prawie co dziesiąty kilometr europejskich dróg wodnych znajduje się w Polsce, tymczasem udział transportu śródlądowego w przewozach ogółem jest u nas dziesięciokrotnie niższy, niż średnia dla całej Unii Europejskiej.
     W ostatnich latach widać większe zainteresowanie i aktywność środowisk działających na rzecz turystyki i transportu śródlądowego, jednak zwykle są to działania rozproszone. Sejmik ma spowodować połączenie sił, a tym samym większą skuteczność. Są to zwykle inicjatywy wspierane przez samorządy wojewódzkie, dlatego marszałkowie zainicjują współpracę w takiej formule.
     - Nie dążymy do tego, by Elbląg stał się miejscem kolejnych spotkań poświęconych żegludze śródlądowej, mamy bowiem świadomość, że budowanie nawet lokalnego sukcesu opartego o walory dróg wodnych uzależnione jest od rozwoju całej sieci – dodaje marszałek. - Elbląg jest tego najlepszym przykładem. Port elbląski może się rozwijać, jeśli jego przyszłość oprze się o wykorzystanie transportowe Wisły i połączeń wodnych z rzekami i kanałami Zachodniej Europy. Podobne mechanizmy funkcjonują w turystyce wodnej.
     Pierwsze posiedzenie będzie poświęcone turystycznemu wykorzystaniu rzek. Odbędą się dwa panele: turystyka wodna w Polsce oraz edukacja żeglarska. Efektem ma być opracowanie raportu otwarcia na temat turystyki wodnej, wielości inicjatyw i inwestycji w tym zakresie. Ma także powstać ogólnopolski program edukacji żeglarskiej w oparciu drogi i akweny śródlądowe.
     
     Organizatorem I Sejmiku Żeglugi Śródlądowej jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli: minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak, minister sportu i turystyki Joanna Mucha i wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.
     
     
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • o żegludze śródlądowej to niech debatuję sobie w Olsztynie, Elbląg to miasto morskie i portowe, dlatego tu powinny sie odbywac debaty o żegludze morskiej, niestety pan Wcisła ciągnie Elbląg razem z panem Protasem do ciemnej dziury, chce przerobić miasto na wioskę gdzieś z dala od morza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  sdffsd(2013-07-09)
 • No i dupa blada. Oba panele pomijają istotny dla mieszkańców i rozwoju turystyki temat a mianowicie udostępnienie wód Zalewu Wiślanego dla jednostek Żeglugi Śródlądowej. Bez tego Zalew Wiślany zawsze będzie straszył pustką bo dla bałtyckich jednostek morskich głębokość żeglowna Zalewu 1,4 metra to o wiele za mało a jednostki Żeglugi Śródlądowej po Zalewie pływać nie mają prawa. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2013-07-09)
 • Niestety, większość durnowatych obywateli durnowatego Elbląga woli być dumna z istnienia w ich mieście Delegatury Urzędu Morskiego niż pływać za niewielkie pieniądze stateczkiem białej floty pomiędzy Elblągiem a Krynicą Morską. Dla mnie Elbląg to niestety "miasto idiotów ". Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 6
  (2013-07-09)
 • Oba panele dyskusyjne ustawiono tak aby spotkać się, pogadać i nic nie zmienić w istniejących, absurdalnych uregulowaniach prawnych regulujących pływanie po Zalewie Wiślanym. Bo jedyne lekarstwo na rozwój turystyki wodnej w regionie to zrównanie prawne Zalewu Wiślanego z tysiącem mazurskich jezior aby przybyszom nie sprawiało różnicy czy są na jez. Śniardwy czy w największym turystycznym zadupiu w województwie warmińsko-mazurskim jakim za sprawą morskości rzeki Elbląg znalazło się miasto Elbląg. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2013-07-09)
 • Pociągnąć do odpowiedzialności winni kmiota, który określił te wody jako "morskie" a drugiego za podzielenie Zalewu na pół bo nie wspomnę już o wujaszku Stalinie, który te wody także podzielił bez sensu - no ale bandycie można darować. Od wielu lat towarzystwo wzajemnej adoracji spotyka się w sprawie i mądrze kiwa głowami - łącznie z samorządowcami gmin okolicznych tonących w niemocy twórczej. Żeglugę i jakikolwiek transport istotny na terenach okolicznych już dawno załatwiono - chyba będą kombinować - co by tu jeszcze panie dziejaszku załatwić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  MiejscowyAborygen(2013-07-09)
 • Debata o Żegludze powiadacie? Tymczasem sezon w pełni a statek Z Elbląga do Krynicy nie pływa. Nadzalewową musiała przejąć prywatna firma aby się okazało, że jednak się opłaca. Legendarną linie nr 2 do Bażantarni chce się zlikwidować a największy basen w Europie zamknięty. Co z Truso? Też amen w pacierzu. Durnie rządzą tym miastem. Elbląg ma możliwość być główną bazą turystyczną w regionie, stąd powinny być idealne warunki do wypadów do Fromborka, Krynicy czy Malborka a nawet o Pasłęk można zahaczyć. Brak logistyki i reklamy w tym mieście powala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  yacholex(2013-07-09)
 • Może niech najpierw pojada na mierzję z łopatami. .. Jak brzydko wyglda starówka bez uliczki przy nadbrzeżu kanału ( rz. Elbląg jak twierdza elb. Romerowie. .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2013-07-10)
 • ". .. czy w największym turystycznym zadupiu w województwie warmińsko-mazurskim jakim za sprawą morskości rzeki Elbląg znalazło się miasto Elbląg. .. " - w zadupiu to znalazł się Elbląg w 1999 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2013-07-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 6
AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3
AMK Kuchnia 3
Zabudowy w hostelu w Gdańsku