Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obwód Kaliningradzki i mały ruch graniczny. Jak wykorzystać szanse

Elbląg, Obwód Kaliningradzki i mały ruch graniczny.  Jak wykorzystać szanse

Wśród szans na rozwój regionu Miasta Elbląga jest niewątpliwie możliwość lepszego wykorzystania bliskości Obwodu Kaliningradzkiego oraz funkcjonujące przepisy o małym ruchu granicznym. Przedmiot o tak dużym znaczeniu powinien być poddany szerokiej dyskusji. Proponujemy prowadzenie tej dyskusji w trójkącie – Władza, Biznes, Nauka i zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu: Nasze rozmowy o Elblągu.

Lokalny biznes detaliczny szacuje, że obroty generowane przez Rosjan sięgają nawet 10 proc. a jest jeszcze potencjał do wzrostu.
     Dzisiaj większość aut z rejestracją 39RU kieruje się jednak do Trójmiasta…
     Co zrobić, żeby większość trafiała do Elbląga? Czy możliwe jest, aby Elbląg wypromował się jako destynacja turystyczna?
     Jak lepiej wykorzystać bliskość Obwodu Kaliningradzkiego oraz fakt, że już niedługo będą w nim realizowane duże inwestycje w infrastrukturę związane z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej (Mundial 2018)?
     Uważamy, że przedmiot o tak dużym znaczeniu powinien być poddany szerokiej dyskusji. Proponujemy prowadzenie tej dyskusji w trójkącie – Władza, Biznes, Nauka.
     Dlatego zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu: Nasze rozmowy o Elblągu.
     Tematem spotkania jest: Obwód Kaliningradzki - jak wykorzystać szanse jakie stwarza mały ruch graniczny.
     Spotkanie odbędzie się 9 października (środa) w godz. 9 -13 w Hotelu Elbląg, ul. Stary Rynek 54-59
     Wezmą w nim udział przedstawiciele władz w tym Prezydent Miasta Elbląga Jerzy Wilk, oraz przedstawiciele środowisk naukowych oraz biznesu.
     Liczymy, że spotkanie to będzie inspiracją do podjęcia działań, które przełożą się na lepszą współpracę instytucji z rejonu Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim.
     Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże wstępne zainteresowanie prosimy o zgłoszenie uczestnictwa z wykorzystaniem linku.
     Potwierdzenie udziału w spotkaniu będziemy przesyłać do 5 października drogą mailową.
     
     Harmonogram:
     8.45 - 9.30 Rejestracja gości, sesja networkingowa
     9.30 - 10 Przywitanie uczestników, prezentacja Partnerów spotkania – Krzysztof Ciuła, Prezes Zarządu Elbląska Izba Gospodarcza Oddział RIGP
     10 - 10.30 „Współpraca samorządu elbląskiego z Obwodem Kaliningradzkim - teraźniejszość i przyszłość” – Prezydent Miasta Elbląg Jerzy Wilk, Emil Słodownik Biuro Obsługi Inwestorów UM Elbląg
     10.30 - 11 „Transport morski jako perspektywa w wymianie handlowej z obwodem Kaliningradzkim” – prof. dr hab. Krzysztof Luks, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
     11 - 11.30 Przerwa kawowa
     11.30 - 12 „Problemy we współpracy gospodarczej Polska - Rosja”, dr Andrzej Zbucki, Doradca Prezesa Grupy Lotos
     12 - 12.30 „Współpraca transgraniczna w ramach programu Litwa, Polska, Rosja. Studium przypadku działu ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu” Michał Missan, Wojewódzki Szpital Zespolony
     12.30 - 13 „Destynacja Elbląg? Szanse na wykreowanie marki w turystyce” Wioletta Markowska V-ce Prezes Zarządu Wiwaldi Junior Sp. z o.o.
     13 - 13.45 Lunch
     13.45 - 14.45 Panel dyskusyjny i sesja pytań z udziałem prelegentów temat „Działania do podjęcia celem rozwoju współpracy z Obwodem Kaliningradzkim”
     14.45 - 15 Zakończenie spotkania
     

---art. sponsorowany---
     

Elbląska Izba Gospodarcza, Oddział Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl