Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Od skrzyżowania do skrzyżowania

 
Elbląg, Od skrzyżowania do skrzyżowania fot. Witold Sadowski
Rek

Jedną z dwóch inwestycji drogowych, które będą prowadzone w Elblągu przez najbliższe dwa lata – tą mniejszą – jest przebudowa ulicy 12 Lutego od skrzyżowania z Grota-Roweckiego do skrzyżowania z Nowowiejską oraz obu tych skrzyżowań. Przedstawiamy przybliżony harmonogram robót. Zobacz plan.

Do końca czerwca
     
Przebudowę skrzyżowania ul. 12 Lutego i Grota-Roweckiego rozpoczęto we wrześniu ubiegłego roku. M.in. rozebrano budynek przy ul. Ratuszowej 10, zbudowano kanalizację deszczową, usunięto kolizje z istniejącym uzbrojeniem. Jeszcze w ubiegłym roku wprowadzono tam tymczasową organizację ruchu.
     Prace na skrzyżowaniu mają się skończyć do końca czerwca, w tym samym czasie ma też zostać zakończona przebudowa ul. Grota-Roweckiego.
     Oprócz przebudowy samego skrzyżowania, zakres prac obejmuje przebudowę i budowę ciągów pieszych (ok 1 km), ścieżek rowerowych (ok. 0,5 km), sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia.
     
     W lipcu
     
Rozpocznie się przebudowa ul. 12 Lutego (która jest częścią drogi wojewódzkiej nr 504) – odcinka o długości ok. 420 m pomiędzy skrzyżowaniem z Gen. Grota-Roweckiego i skrzyżowaniem z Nowowiejską. Będzie to duża przebudowa, bo 12 Lutego zmieni się w drogę dwujezdniową, z wyspą rozdzielającą jezdnie o szerokości 11,5-13 m. Wyspa ma być w przyszłości przeznaczona pod torowisko tramwajowe.
– Modernizując drogę 504, budujemy pas rozdziału – mówi Krystyna Dziurdź, dyrektor Departamentu Wydział Dróg Urzędu Miejskiego. – Usuwamy wszystkie kolizje, które mogłyby później uniemożliwić realizację linii tramwajowej w tym pasie rozdziału. Oświetlenie ulicy 12 Lutego też będzie umieszczone na słupach trakcyjnych przyszłej trakcji tramwajowej.
     Okres od lipca 2012 do kwietnia 2013 r. nie powinien być specjalnie uciążliwy dla kierowców korzystających z ul. 12 Lutego, bo w tym czasie będzie budowana nieistniejąca teraz jezdnia 12 Lutego (bliższa ul. Królewieckiej), w miejscu, gdzie obecnie są chodniki i trawniki. Nie będzie ingerencji w ruch na ul. 12 Lutego.
     Ten etap ma potrwać do końca kwietnia 2013 r.

 


     Maj ‘2013
     
Z początkiem maja przyszłego roku ruch na 12 Lutego zostanie przełożony na nowo zbudowaną jezdnię. Zamknięta zostanie obecna jezdnia 12 Lutego wraz z odcinkiem ul. Nowowiejskiej do skrzyżowania z ul. Bażyńskiego.
     Ten etap ma sie zakończyć przed końcem 2013 r.
     W efekcie przebudowy ul. 12 Lutego będzie drogą dwujezdniową, z dwoma jezdniami o szerokości 7 m każda, przedzielonymi pasem zieleni (w przyszłości ma tędy przebiegać torowisko tramwajowe). Powstaną też ciągi piesze i ścieżki rowerowe. Przy okazji tej modernizacji przy ul. Ratuszowej zostanie zbudowany parking na 10 miejsc postojowych.
     
     Druga połowa 2013
     
To będzie czas przebudowy skrzyżowania ulic 12 Luty - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska oraz odcinka ul. Nowowiejskiej o długości ok. 360 m.
     Przebudowane też zostaną wloty i wyloty skrzyżowania i zbudowany dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających z ul. Płk. Dąbka w prawo, w ul. Teatralną. Powstaną również ciągi piesze i ścieżki rowerowe.
     Całość inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 504 ma się zakończyć jeszcze w 2013 roku.

Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • w którym miejscu na odcinku od Placu Jagiellończyka do Grunwaldzkiej będzie można w ciągu ulic 12 lutego-Hetmańska zawrócić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • moze w koncu zlikwiduja przejcie dla pieszych na 12 go lutego kolo azalii!!! i przyspieszyc te prace bo na razie kolo feniksu nic sie nie dzieje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • "To będzie czas przebudowy skrzyżowania ulic 12 Luty – Królewiecka – Teatralna – Nowowiejska" tu powinno być duże rondo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • rondo kolo swiatowidu inaczej miast sie zakorkuje!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • może się uda nowowiejską naprawić? Bo Porto55 coś nie widać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • czy bedzie parking w ciagu ul. 12 lutego jak jest do tej pory ?. (Przy Świecie Dziecka. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • Ktoś tam wspomina o likwidacji przejścia koło "azali". Chciałbym tylko powiedzieć że takie operacje powodują że miasto staje się wymarłe. Długie ciągi komunikacyjne po dwa trzy pasy, nie do przebycia przez pieszych, dzieci czy starszych powodują że życie w okolicy zamiera. Nie ma gdzie stanąć, nie ma jak podjechać. .. .zwykła autostrada przez środek miasta. Miałem nadzieję że ruch tranzytowy będzie kierowany bardziej przez 503 niż przez centrum. Wolałbym by 12lutego obrosła zatoczkami do zaparkowania w pobliżu sklepów i firm niż by przybywały jej pasy ruchu. Korków by takich nie było gdyby 503 była już gotowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zmotoryzowany piechur(2012-03-07)
 • w zadnym. trzeba wiedziec gdzie sie chce jechac a nie tamowac ruch zawracaniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • A w wykopach strefa kibica. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • Miasto bez osi komunikacyjnej to miasto zacofane gorzej niż wieś bez drogi. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • No to 2015 może skończą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-03-07)
 • Ja proponował bym żeby zacisze było jednokierunkowe od winnej w stronę miasteczka handlowego bo tam jest straszna sieczka i nie ma jak się wymijać. Kretyński pomysł żeby to tak zostawić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rici(2012-03-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 3
AMK Szkło ozdobne 8
!!!PROMOCJA7!!!
AMK Meble łazienkowe 3