Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

OPEGIEKA – liderem innowacji

4 grudnia w Olsztynie odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie regionalnej edycji Konkursu – Krajowy Lider Innowacji. Udział w konkursie wzięło ponad 600 firm i instytucji pozarządowych. Firma OPEGIEKA została zwycięzcą konkursu w dwóch kategoriach tj.: „Innowacyjna Firma” oraz „Innowacyjna usługa”. To niezwykle ważne dla nas wyróżnienie tylko potwierdza, że inwestycje w innowacyjne rozwiązania są kluczem do osiągnięcia sukcesów w biznesie – twierdzi Prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno – Kartograficznego OPEGIEKA - Florian Romanowski.

Pierwszą nagrodę w kategorii „Innowacyjna Firma” przyznano firmie za implementację innowacyjnych rozwiązań na poziomie organizacji. Drugą główną nagrodę przyznano w kategorii „Innowacyjna Usługa”. Firma OPEGIEKA uzyskała w rankingu konkursu bardzo wysoką ocenę w szczególności za swoją działalność w zakresie współpracy z sektorem nauki – tj. uczelniami wyższymi w całej Polsce. Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych pozwala właśnie na generowanie innowacji, które później znajdują swoje zastosowanie w oferowanych produktach i usługach.
     
     Warto choćby wspomnieć o projekcie informatyzacji miasta, który w chwili obecnej realizuje firma OPEGIEKA. Projekt ESIP 5 – Elbląski System Informacji Przestrzennej – którego autorem jest OPEGIEKA - jest wciąż rozbudowywany o kolejne moduły funkcjonalne, aby w wersji ostatecznej posiadać w swoich zasobach wszystkie podlegające pod administrację Urzędu Miejskiego – jednostki komunalne. W systemie ESIP w pierwszej kolejności implementowane są innowacyjne rozwiązania techniczne i organizacyjne. ESIP to system przyjazny także dla przeciętnego obywatela (pozwala na elektroniczną komunikację z urzędem, pozyskiwanie tą drogą wielu różnych informacji itp.). Jednym z przykładów może być Portal Mapowy, który obecnie znajduje się w fazie testowej, ale już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich obywateli.
     
     Podczas wręczania nagród Prezes firmy – Pan Florian Romanowski opowiedział o najważniejszych dla firmy projektach oraz najbliższych planach rozwoju. - Z całą pewnością czekają nas kolejne, kluczowe projekty geoinformatyczne (GIS-owe). Także wygrany w Konkursie Głównego Geodety Kraju w ostatnim czasie projekt na „Opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych w zakresie rozwoju Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (w ramach projektu GEOPORTAL.GOV.PL), sprawił, że przedsiębiorstwo OPEGIEKA zyskało znaczącą pozycję na rynku rozwiązań GIS-owych (Systemy Informacji Przestrzennej) – mówi Florian Romanowski.

 


     
     Przyznane na szczeblu regionalnym nagrody „Lidera Innowacji” kwalifikują firmę OPEGIEKA do edycji krajowej, której wyniki poznamy już wkrótce. - Mamy nadzieję, że potencjał firmy, jej innowacyjne rozwiązania a także autorskie projekty spotkają się i tym razem z pozytywną ocena jury konkursowego – mówią przedstawiciele OPEGIEKA.
     
     Ideą powstania konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji” jest promowanie przedsięwzięć i inicjatyw o charakterze innowacyjnym. Konkurs jest przedsięwzięciem o zasięgu ogólnokrajowym i ma charakter otwarty. Zadaniem konkursu jest promowanie przedsięwzięć i inicjatyw, których istotnym elementem jest charakter innowacyjny projektu, ochrona własności intelektualnej, ochrona środowiska, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
     
     Organizatorem Konkursu Krajowego Lidera Innowacji jest Fundacja Innowacji i Rozwoju w Warszawie. Mecenasem Konkursu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, patronat zaś sprawują: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowy Bank Polski, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Instytut Ochrony Środowiska oraz Marszałkowie czternastu województw.
     
     Więcej na temat konkursu na stronie: www.liderzyinnowacji.pl

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Wyrazy uznania Florianie Tobie i twoim licznym współpracownikom. Szkoda jedynie że wasze wyniki i osiągnięcia, w tak znikomym zakresie wykorzystywane są przez samorząd i miejscowe podmioty gospodarcze. Znacząco odjechaliście w stronę Europy a miejscowi nadal śpią w nogach i krzyczą, że im to odpowiada, wszak innych pozycji nie preferują. No ale trzeba dać szanse losowi, ale chyba nie w tym kółku różańcowym.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    MiejscowyAborygen(2008-12-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny