Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Optymizm zamiast pieniędzy

Elbląg, Optymizm zamiast pieniędzy Starostwo liczy na dodatkowe pieniądze ze sprzedaży m.in. byłej szkoły w Połoninach

Radni ziemskiego powiatu elbląskiego jednogłośnie przyjęli dziś budżet na 2005 rok. - Pieniędzy będzie mniej, ale nie załamujemy się – twierdzi wicestarosta Maciej Romanowski.

W przyszłym roku dochody powiatu wyniosą niecałe 31 milionów złotych - będzie to zaledwie 83 procent pieniędzy, jakimi starostwo dysponowało w tym roku. Jednocześnie długi powiatu wyniosą ponad 13 milionów 275 tysięcy złotych - prawie 43 procent dochodów.
     - Po bardzo ambitnej pierwszej kadencji, kiedy realizowaliśmy wiele inwestycji, szczególnie drogowych, ale i oświatowych, nadszedł czas spłaty długów - mówi Maciej Romanowski. - Mijający rok był więc trudny, ale wydaje mi się, że wychodzimy na prostą. Otrzymaliśmy bowiem korzystny kredyt inwestycyjny - 10 milionów złotych. Dało nam to pewien oddech i otworzyło nowe możliwości inwestycyjne, więc humor nam się trochę poprawił.
     Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata, pomoc społeczna, ochrona zdrowia, drogi i administracja. Wicestarosta dodaje jednak, że choć pieniędzy będzie mniej, powiat nie zrezygnuje z inwestycji. Chce na ten cel przeznaczyć prawie 3 miliony 400 tysięcy złotych:
     - Głównie będą one związane z drogami, ale też remontami. Chcemy dokończyć remonty domów pomocy społecznej, niektórych dróg, planujemy też remont mostu w Tolkmicku i modernizację systemu informatycznego w starostwie - to na pewno usprawni naszą pracę.
     Na liście planowanych inwestycji znalazły się także: stworzenie Centrum Zarządzania Kryzysowego i budowa kompleksu boisk sportowych w Pasłęku. Starostwo liczy też na dodatkowe pieniądze ze sprzedaży nieruchomości, m.in. byłej szkoły w Połoninach (jak przypomina Maciej Romanowski, obok internatów i budynku szkoły posesja liczy też 12 hektarów ziemi położonej przy Zalewie Wiślanym), która warta jest około 4 milionów złotych.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini