Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Państwowe pieniądze na lokalne drogi

Elbląg, Państwowe pieniądze na lokalne drogi
W ramach tzw. schetynówek warmińsko-mazurskie otrzymało 62,5 mln zł, pozwoli to wyremontować ok. 100 km dróg gminnych i powiatowych (fot. arch. PS)

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski podpisze jutro (5 maja) z samorządowcami pierwsze umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych. Będą to m.in. inwestycje w powiecie elbląskim.

W ramach tzw. schetynówek warmińsko-mazurskie otrzymało 62,5 mln zł, pozwoli to wyremontować ok. 100 km dróg gminnych i powiatowych. Inwestycje muszą być zakończone do listopada tego roku.
     Do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło w sumie 108 wniosków na łączną kwotę 95,7 mln zł. Oceny na poziomie województwa dokonała komisja powołana przez wojewodę Mariana Podziewskiego. Po ocenie komisji 31 powiatów i 39 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego spełniło kryteria Programu.
     Na realizację trzyletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych rząd przeznaczył w sumie 3 mld zł, środki zostaną rozdzielone po równo pomiędzy poszczególne województwa. Oznacza to, że przez trzy lata co roku na budowę dróg lokalnych w województwie warmińsko-mazurskim rząd przeznaczy 62,5 mln zł.
     Zgodnie z założeniami programu budżet państwa w ramach dotacji celowej dofinansuje do 50 proc. wartości inwestycji realizowanych w ramach programu, a samorząd sfinansuje pozostałe wydatki.
     Jutro umowy o dofinansowanie podpisze pierwsza grupa beneficjentów programu, wśród nich przedstawiciele powiatu elbląskiego. Inwestycje powiatowe to:
     Remont drogi powiatowej (i chodników) nr 1103 na odcinku Wikrowo - Jegłownik i nr 1108 na odcinku Bielnik Pierwszy - Elbląg. Koszt projektu to 1 460 tys. zł, dotacja z budżetu państwa – 729 tys. zł, długość odcinka drogi objętego dofinansowaniem - 2,45 km.
     Remont drogi powiatowej (i chodników) nr 1132N na odcinku Nadbrzeże - Łęcze Ogrodniki -Milejewo oraz nr 1173 na odcinku Sałkowice – Surowe. Koszt projektu - 4 640 tys. zł, dotacja z budżetu państwa - 2 320 tys. zł, długość odcinka drogi objętego dofinansowaniem - 8,60 km.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • do jasnej cholery-zacznijcie robić te ulice a nie znowu gadać ile to wy pieniędzy dostaliście, a ile macie dostać. Normalnie mnie krew zalewa. Może ktoś taki ważny kto zajmuje się tymi drogami ze mną się skontaktuje to z chęcią z nim porozmawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-05-04)
 • aha i jeszcze jedno. Napiszecie dany koszt inwestycji, okaże się że w 90 procentach sfinansuje to Unia, a wy jak zwykle napiszecie na tablicy- projekt częściowo sfinansowany przez Unię. Toż to normalnie jest bandytyzm tak pisać- ładna mi mała częśc- 90 %
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-05-04)
 • sukces, drogi po 20 latach gorsze niż w PRL. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gierek(2009-05-05)
 • ja mam pomysł !! zamiast wyrzucać pieniądze w drogi, które i tak będą dziurawe zaraz i nikt nie zauważy różnicy, dofinansujcie zakup terenówek dla posiadaczy aut; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeep(2009-05-05)
 • Doliczylam sie 11 km. Jak to sie ma do 100?Ile lat to zajmie? Ledwie zrobicie nastepne ztych beda polne drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  malkontentka (realistka)(2009-05-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Płyn Hayne
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME