Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Partnerstwo i strategie w Elblągu

 

Wykorzystać potencjał i szanse rozwojowe. Trafniej i skuteczniej odpowiadać na problemu mieszkańców. Zwiększyć skuteczność pozyskiwania środków z funduszy europejskich.

Zapraszamy na konsultacje społeczne, podczas których będziemy rozmawiać o rozwiązaniach, które będą skuteczniejsze w zakresie partnerstwa z Urzędem Miejskim w Elblągu oraz sposobu tworzenia i monitorowania dokumentów strategicznych w Elblągu.
     
     Partnerstwo - nasza szansa i siła oddziaływania!

     Komu potrzebne jest partnerstwo? Z kim i na jakich zasada Urząd Miejski będzie zawierał partnerstwa projektowe? Jak powinno się tworzyć partnerstwa lokalne dla rozwiązywania problemów społecznych? Na jakich zasadach Urząd Miejski w Elblągu będzie przystępować do partnerstw projektowych? W jaki sposób będzie powoływane partnerstwo lokalne? Z kim, jak ocenić potencjał partnera, jak dać wzmacniać potencjał nowych podmiotów poprzez partnerstwo ...?
     
     Partnerstwo jest jedną z ważnych form współpracy z organizacjami pozarządowymi. Szczególnie teraz, kiedy nowa perspektywa finansowa środków z funduszy europejskich nie tylko zaleca ale, poprzez kryteria aplikacji o środki, promuje projekty partnerskie.
     
     Strategie- nasza droga do sukcesu w rozwiązywaniu problemów i potrzeb społecznych!
     Jak tworzyć programy publiczne, aby były dobrej jakości? Jak trafnie i rzetelnie diagnozować problemy i potrzeby społeczne? W jaki sposób podejmować decyzje, aby były optymalne? Jak, kiedy włączać tworzenie i realizację organizacje i mieszkańców ? Kto i w jaki sposób powinien monitorować realizację polityk lokalnych? Jak i kogo informować o stanie realizacji programów? Ewaluacja, ale jak?
     
     Diagnoza oraz działania wpisane do lokalnych programów stanowią uzasadnienie przy ubieganiu się o środki z funduszy europejskich. Lepsza jakość dokumentów1) strategicznych to bardziej trafne rozwiązania.
     
     Na te i inne pytania chcemy poznać opinie konsultując projekt:
     1) uchwały dotyczącej przystępowania Urzędu Miasta w Elblągu do partnerstw projektowych i partnerstw lokalnych/rozwojowych
     oraz
     2) projektu uchwały dotyczącej przystępowania Urzędu Miasta w Elblągu do partnerstw projektowych i partnerstw lokalnych/rozwojowych.
     
     Konsultacje mają na celu:
     - poznanie opinii na temat projektowanych rozwiązań
     - wprowadzenie poprawek lub dodatkowych propozycji w projektowanym dokumencie
     - zaopiniowanie trafności projektu dokumentu również z punktu widzenia organizacji pozarządowych jako potencjalnego partnera
     
     Zapraszamy do udziału. Swoją opinią można się podzielić na dwa sposoby:
     1) wypełnić załączoną ankietę
     - konsultacje dot. zasady partnerstwa - kliknij
     - konsultacje dot. tworzenia strategii - kliknij

 


     2) przyjść na spotkanie konsultacyjne: 20 maja o godzinie 17 w Ratuszu Staromiejskim (spotkanie połączone dla dwóch konsultacji).
     
     Konsultacje społeczne są prowadzone przez Urząd Miejski w Elblągu we współpracy ze stowarzyszeniem ESWIP w ramach projektu „Elbląg konsultuje!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     

------- Artykuł sponsorowany ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl