Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pieniądze do wzięcia

Pieniądze na szkolenia dla przyszłych przedsiębiorców - teraz w Pasłęku.

Braki w budżecie państwa sprawiły, że urzędy pracy nie mają pieniędzy na organizację kursów i szkoleń dla bezrobotnych, którzy chcieliby zmienić kwalifikacje lub rozpocząć działalność na własny rachunek. Jedynymi szkoleniami, jakie przeprowadził np. Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu (poza kilkunastoma dla pojedynczych osób - przyp. aut.) były kursy dla 500 spawaczy i monterów okrętowych dla Stoczni Elbląskiej.
     Zdaniem specjalistów, szansę na dodatkowe pieniądze i kursy będą miały w najbliższym czasie organizacje pozarządowe, do których płynąć będą pieniądze z funduszy przedakcesyjnych Unii Europejskiej.
     Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka wygrało przetarg zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie na prowadzenie - za pieniądze z Banku Światowego - szkoleń dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
     W kursach mogą wziąć udział osoby mieszkające w miastach poniżej 15 tysięcy mieszkańców, leżących na terenie powiatów: elbląskiego i braniewskiego.
     - Czekamy na osoby, które mają już pomysł na własne przedsięwzięcie, ale brakuje im wiedzy ekonomicznej czy prawnej - zachęca prezes stowarzyszenia Barbara Bąkowska. - Muszą to być jednak osoby, które w ciągu ostatnich 18 miesięcy nie korzystały z pieniędzy funduszu pracy (nie dotyczy to jednak zasiłków dla bezrobotnych – przyp. aut.).
     Stowarzyszenie otrzymało środki na przeszkolenie 85 przyszłych przedsiębiorców. Przez kilka pierwszych tygodni zajęcia odbywać się będą w grupach, później - do jesieni - indywidualnie.
     W styczniu i lutym w miejscowościach wokół Elbląga i Braniewa odbędą się spotkania informacyjne dotyczące szkoleń.
     Szczegółowe informacje uzyskać można w Pasłęku pod numerem tel. 248 10 91.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
okulary korekcyjne Agatha Ruiz de la Prada
Płyn Hayne
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA