Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pieniądze za „ogórki” są, ale trzeba spieszyć się z wnioskiem

Dziś (27 czerwca) na stronie Agencji Rynku Rolnego zostały ogłoszone warunki uczestnictwa producentów warzyw w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”. Wnioski o odszkodowania w zależności od rodzaju poniesionych strat można składać tylko do 29 czerwca i do 11 lipca. Czasu więc jest mało.

Także producenci warzyw z regionu Żuław ponieśli straty w wyniku paniki, która powstała na skutek tzw. „afery ogórkowej”. O odszkodowania mogą się starać nie tylko producenci ogórków, ale też pomidorów, sałaty, papryki, endywii i cukinii, którzy ponieśli straty z powodu trudności w sprzedaży swojej produkcji bądź zaniechania zbiorów w okresie od 26 maja do 30 czerwca bieżącego roku. Terminy są dość krótkie, jeżeli jednak ubiegający się o odszkodowanie nie prześlą do środy (29 czerwca) informacji, będzie możliwość, aby starać się o rekompensatę za straty, składając wniosek w określonym terminie, czyli do 11 lipca.
     
     Co i jak trzeba zrobić
     
18 czerwca Komisja Europejska wydała rozporządzenie w sprawie rekompensat dla warzywników, którzy ponieśli straty z powodu domniemanymi skażeniami warzyw bakterią E. Coli. Na tej podstawie Rada Ministrów w trybie obiegowym 22 czerwca przyjęła polskie tymczasowe przepisy (Dz. Urz. UE L 160 z 18.06.2011, str. 71), związane z nadzwyczajnym wsparciem dla rynku owoców i warzyw. Dziś prezes ARR ogłosił warunki ubiegania się o odszkodowania za poniesione straty.
     
     Do 29 czerwca, do godz. 10
     
Należy złożyć do właściwego OT ARR ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy: powiadomienie o zielonych zbiorach/niezbieraniu (warzyw/owoców) lub powiadomienie o zamiarze wycofania z rynku nieprzeznaczonych do sprzedaży owoców i warzyw w związku z kryzysem spowodowanym szczepem bakterii EHEC odpowiednio na wzorach zawartych w załącznikach nr 4 i 5 do warunków uczestnictwa w mechanizmie „Wsparcie w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC”. Warunkiem skuteczności powyższych czynności jest złożenie do OT ARR stosownego powiadomienia na dzień poprzedzający dokonanie powyższego przedsięwzięcia, czyli najpóźniej do 29 czerwca 2011 r. do godziny 10.
     
     Do 11 lipca
     
Oddziały Terenowe ARR przyjmują wnioski o udzielenie wsparcia w sektorze owoców i warzyw z tytułu kryzysu spowodowanego szczepem bakterii EHEC.
     
     Informacji w powyższym zakresie udzielają Oddziały Terenowe Agencji Rynku Rolnego. Wszystkie informacje i wnioski dotyczące mechanizmu znajdują się na stronie internetowej www.arr.gov.pl w dziale RYNKI ROLNE - OWOCE I WARZYWA
     
     Źródło: ARR
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czytając tytuł - przez chwilę myślałem, że będziemy mieli w mieście nowe tramwaje:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wredny(2011-06-27)
 • Niemcy się pomylili, oskarżali wszystkich, a kiełki i ogórki z bakterią sami wyhodowali. Słusznym by było, żeby oni za swój błąd pokryli straty innych. .. :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III