Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pierwsi z siecią szerokopasmową w Polsce Wschodniej

Projekt budowy sieci szerokopasmowego Internetu realizowany z Programu Rozwoju Polski Wschodniej jako pierwszy ruszy w naszym województwie. Marszałek województwa Jacek Protas podpisze jutro z zastępcą prezesa PARP Dariuszem Szewczykiem umowę o dofinansowanie inwestycji.

W pięciu województwach Polski Wschodniej powstanie 10,5 tys. km sieci, w tym 2,2 tys. km na Warmii i Mazurach. Nasze województwa jako pierwsze podpisze umowę o dofinansowanie. Inwestycja będzie kosztowała 314 mln zł, w tym 12,9 mln zł z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego.
     Nowa sieć ułatwi dostawcom Internetu oferowanie usług, a to oznacza większa konkurencję na tym rynku. Mieszkańcy regionu mogą zatem liczyć na niższe ceny. Sieć zostanie rozbudowana w miejscach zagrożonych tzw. cyfrowym wykluczeniem i indywidualnie dostosowana do potrzeb danego powiatu.
     W jutrzejszym podpisaniu umowy będzie uczestniczył Krzysztof Hetman z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest instytucją zarządzającą Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej, we wdrażaniu tego projektu pośredniczy natomiast Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
     
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wiele miast Polski rozwija bezpłatny dla swoich mieszkańców Internet bezprzewodowy ( Rzeszów ), bardzo dyskusyjne jest inwestowanie takich pieniędzy w coś co może byś przeżytkiem za 2-3 lata ( WiMAX, Wi-Fi ). Przykładowo sieć miejska da 20 punktów dostępowych i 8 hotspotów przeciętnemu mieszkańcowi Elbląga. Natomiast sieć ( 2006 rok ) 44 hotspotów w Rzeszowie pokrywa 60 % miasta, kilkadziesiąt tysięcy osób korzysta z darmowego Internetu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sławomir Kula(2010-11-15)
 • Phi ?Dopiero teraz ?Ja szerokopasmowy internet mam od 4 miesięcy, aoni dopiero buduja. Fakt, Pan Kulamarację, darmowy internet jest w większościmiast Polski, "z powietrza "przez WIFI, ale wciąż w Elblągu NIE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Pamiętajmy o tym, że PO przygotowuje nam projekt wg którego przejazd obwodnicami ma być płatny!! moto. wp. pl/kat, 89554,title, Obwodnice-beda-platne, wid, 12756702,wiadomosc. html
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-16)
 • Ludzie to jest chore internet za darmo. .. to jest takie samo medium jak tv, woda, energia elektryczna dlaczego tego też nie zrobią za darmo ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  isp(2010-11-16)
 • a co z ta siecia swiatlowodow, 160 punktami dostepowymi ? gdzie podzial sie ten projekt szacowany na 43mln zl ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  grzegorz1(2010-11-16)
 • Do Pana(ni) isp internet nie jest wodą i prądem nie ma kosztów jego wytwarzania, koszt to jedynie przesył fal radiowych. Cena tego przesyłu liczona na jednego mieszkańca jest tak minimalna, że miasta a nawet gminy ( Czudziuec ) na nie stać. Internet staje się częścią życia, ułatwia je np. niepełnosprawny ma możliwość robienia opłat, korespondencji z urzędami a niebawem z pomocą podpisu elektronicznego będzie mógł składać wnioski i podania. To darmowe rozmowy skype, poczta, newsy - okno na świat. Szkoda że nie promuje tego EKO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sławomir Kula(2010-11-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna