Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Place zabaw dla Zawady

 
Elbląg, Place zabaw dla Zawady fot. arch. portEl
Rek

Nowe place zabaw mogą pojawić się już wkrótce na osiedlu Zawada dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Zyskają na tym nie tylko osoby korzystające z kreatywnych placów, ale wszyscy mieszkańcy – radny Robert Turlej zachęca do poparcia projektów placów zabaw na Zawadzie.

Stan techniczny wielu placów na Zawadzie nie odzwierciedla już swojej dawnej świetności. W wielu miejscach osiedla zlikwidowane zostały piaskownice czy też nieliczne urządzenia zabawowe. Spółdzielnia w ostatnich latach modernizuje place zabaw, ale ich ilość nie zabezpiecza potrzeb mieszkańców. Brak środków finansowych na tworzenie nowych placów to odwieczny problem SM Zakrzewo, dlatego też, dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, na Osiedlu Zawada może powstać całkowicie nowy, kreatywny plac (w parku za kościołem św. Rodziny), a obecny w Parku Modrzewie zostanie rozbudowany.
     Od paru dni po Zawadzie krąży plotka, jakoby budowa nowych placów miała wpłynąć na zwiększenie czynszów mieszkańców. W rzeczywistości jest całkowicie odwrotnie, to dzięki nowym placom Spółdzielnia zaoszczędzi.
     W przypadku realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego SM Zakrzewo nie będzie musiała z własnych środków budować nowego placu zabaw, dlatego też nie wpłynie to na zwiększenie czynszów.
     Nowe place to zysk dla całej Zawady, zwiększenie i ulepszenie infrastruktury zabawowo-rekreacyjnej, a także uatrakcyjnienie osiedla.
     Warto dodać, że na nowych placach pojawią się urządzenia przeznaczone dla dzieci, młodzieży, a także seniorów. Dlatego też, jeśli mieszkasz w okręgu numer 1, nie wahaj się i już teraz zagłosuj na zadania numer 3 i 7 poprzez stronę Budżetu Obywatelskiego.
     

Robert Turlej, radny Rady Miejskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Nowe place zabaw na Zawadzie bardzo by się przydały. .. ale co do kosztów o których wspomniał Pan Robert o zgodzę się, że SM zaoszczędzi znaczne środki na ich budowie ale co z utrzymaniem tych nowych placów? Koszt ich utrzymania obciąży mieszkańców zwiększając czynsze. Nie ma w tym nic strasznego w momencie gdy poprawie ulega sandard życia na osiedlu i jego estetyka, ale po co to ściemnianie, że nie wiążą się z tym dodatkowe koszty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 5
  mieszkaniecZAwady(2013-10-08)
 • A plac zabaw koło szkoły muzycznej odgrodzony zamknięty dla dzieci. CZY nie można było przeniesć tych urządzeń w inne miejsce???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2013-10-08)
 • Co wy ludzie z tym zwiększaniem czynszu! Przede wszystkim trzeba dbać o wspólne mienie, wtedy trzeba będzie mniej kosztów ponosić na remonty, a poza tym albo chcemy coś mieć albo nie. A bez kosztów nic się nie obejdzie. W domu też musimy czasem coś remontować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2013-10-08)
 • Dlaczego podnosić i tak wysokie czynsze, nie każdy korzysta z placów zabaw. A stawki są i tak już koszmarne. Zakrzewo jak nie miało kasy tak i nigdy nie będzie mieć. A lokator to złodziej i już.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  (2013-10-08)
 • i znów zdjęcie wprowadza w błąd. .. bo to jest plac owszem na zawadzie, ale na kalenkiewicza a nie na kościołem. .może Pan Turlej nie tylko pod swoim mieszkaniem się postara o plac zabaw, ale w innym równie potrzebnym miejscu na zawadzie- właśnie na kalenkiewicza. aczkolwiek inicjatywę głosowania popieram w 100%
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  qaz(2013-10-08)
 • Po budowie tych placow wzrosna czynsze, uwazajcie ludzie!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2013-10-08)
 • Uważam, że tego typu artykuły są nie fair. Jak można dzięki koneksjom promować i agitować publicznie za jednym projektem. Panie Turlej, przejdź się Pan po mieszkaniach i zbierz podpisy- zrozumiem, a tak --pozostaje niesmak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Eeeee(2013-10-08)
 • Teren przy Kalenkiewicza należy do Spółdzielni więc miasto nie może tam postawić placu zabaw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  z Zawady(2013-10-08)
 • Plac zabaw???? Piwosze, młodzież rozwydrzona, krzyki, bluźnierstwa - to oferują wieczorowa porą place zabaw o tym nie piszecie. A koszty są i to duże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2013-10-08)
 • Turlej rozumiem urzadza sobie prywate - zona w ciazy, to postawimy znaki dla kobiet w ciazy, zona urodzila - to wybudujmy plac zabaw dla dzieciaka na dzielni. A jakie towarzysz Turlej ma pomysly dla innych elblazan?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  NowaPrawica(2013-10-08)
 • Nowa Prawico, nie masz dziecka, nie dyskutuj! Żenujące jest to, że dzieci mieszkające przy ul. Szarych Szeregów i Armii Ludowej bawią się w pseudo piaskownicy, w której załatwiają się psy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2013-10-08)
 • Też bym chciała, żeby pod moim blokiem na ul. Piłsudskiego 13 wybudowano plac zabaw. Nie ma tam zbyt dużo miejsca, ale zawsze jakaś bujawka i drabinki by się zmieściły, ale niestety w moim bloku mieszkają w większości emeryci, którzy nie chcą płacić za utrzymanie takiego placu zabaw. Więc nici. Niby do parku niedaleko, ale czasami człowiek nie ma czasu lecieć, aż taki kawał, żeby się dziecko pobawiło, a pod domem to zawsze blisko. Moje pokolenie wychowało się na takich placach zabaw, a teraz to wszystko sprowadza się do piaskownicy zasikanej przez koty. Kiedyś były place zabaw na każdym podwórku i nikt nie narzekał, a teraz to tylko wszędzie lipa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  Linux(2013-10-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Polar z haftem
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA