Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Płaci Ahold

Elbląg, Płaci Ahold
Budowę dróg dojazdowych do hipermarketu finansuje inwestor

- Przebudowę ulic w pobliżu budowy Centrum Handlowego Ogrody finansuje inwestor - odpowiada na pytania elblążan rzecznik miasta Artur Zieliński.

Do przebudowania ulic Płk. Dąbka i Ogólnej w okolicach zjazdów do Centrum została zobowiązana spółka HDZ Elbląg - firma powołana przez Aholda do budowy hipermarketu. Na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka z Węgrowską oraz Ogólnej z Lubelską działa już nowa sygnalizacja świetlna. Inwestor wziął na swoje barki również przebudowę torowiska tramwajowego, rozbiórkę i przebudowę rurociągu ciepłowniczego, który biegł nad ulicą, oraz przebudowę zatoki autobusowej przy Ogólnej.
     Dodatkowo podczas planowania odwodnienia terenów Aholda do rzeki Babicy zaproponowano, aby nowy kolektor deszczowy zbierał również deszczówkę z osiedla Nad Jarem osiedla przy ul. Żyrardowskiej.
     - Nowy kolektor będzie wyposażony w urządzenia podczyszczające, czego nie ma w starym - informuje Artur Zieliński. - Część kolektora leżąca poza terenem działki Aholda zostanie przez miasto przejęta.
     Miasto sfinansuje 30 proc. inwestycji, resztę wyłoży HDZ Elbląg.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • szkoda, że nie znajdą się inni inwestorzy na nasze wszystkie ulice............... nie będę wymieniała bo nie wiem czy starczyłoby miejsca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  użytkowniczka dróg(2002-01-30)
 • Użytkowniczko dróg ależ bardzo proszę o przykłady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-01-30)
 • Bakterie coli oraz nadmierne ilości drobnoustrojów znalazł tyski sanepid między innymi w produktach o nazwie "okrawki klasy pierwszej". Tyska Hypernova handlowała nimi bez zezwolenia. Decyzją sanepidu produkt został wycofany. Okrawki to tacka z zafoliowanymi resztkami szynki, salami i wieloma innymi niezidentyfikowanymi skrawkami wędlin. Sanepid zainteresował się nimi po naszym tekście, który zamieściliśmy w ubiegłą środę. - Pobraliśmy po kilka próbek z okrawków klasy pierwszej i drugiej. W obu przypadkach zakwestionowaliśmy po jednej próbie. Zbadaliśmy także produkt o nazwie "odpad produkcyjny mielony", w skład którego wchodzą resztki wołowe, wieprzowe i cielęce. Tu zakwestionowaliśmy wszystkie próby - mówi Maria Kalusińska z Miejskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. - Znaleźliśmy w nich bowiem bakterie coli oraz nadmierną ilość drobnoustrojów. W tyskim sanepidzie mówią, że bakterie z grupy coli typu fekalnego świadczą o nieprzestrzeganiu higieny w handlu. - To przede wszystkim brudne ręce, brak dezynfekcji sprzętu oraz naczyń, w których resztki były przechowywane, bądź poddawane obróbce - mówi Kalusińska. Takie bakterie są niebezpieczne dla ludzi. - Mogą powodować zatrucia pokarmowe, a nadmierna ilość drobnoustrojów - nieżyty żołądkowo-jelitowe - wyjaśnia. Hipermarket nie przedstawił sanepidowi żadnych dokumentów, które zezwalałyby na wprowadzenie tego produktu do handlu. - Jeżeli chodzi o odpady mięsne, to pokazali nam normę zakładową, z której wynika, że produkt nadaje się do spożycia po podgrzaniu w domu. Nie wynika z niej natomiast, w jakich proporcjach jest mięso. To wszystko jest przerażające - stwierdza. Okrawki i odpady zostały natychmiast wycofane z handlu. - Sprawę skierowaliśmy do rozpatrzenia przez sekcję prawną sanepidu oraz do śląskiego wojewódzkiego inspektora sanitarnego. Postępowanie jest w toku. Być może sprawa trafi do sądu - mówi Kalusińska. Póki co hipermarket musi zapłacić ok. 1000 zł za badania. Próbowaliśmy się wczoraj skontaktować z Dariuszem Pietrowskim, dyrektorem hipermarketu, ale był nieuchwytny. Z kolei Dominika Kosman, rzeczniczka koncernu Ahold Polska, właściciela sieci, powiedziała, że nie zna sprawy i nie wie, czy w innych hipermarketach w Polsce mają podobną ofertę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KLON(2002-01-30)
 • Tekst z jednej gazet (nie będę reklamował)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  KLON(2002-01-30)
 • Przykłady : Bema Mickiewicza Kościuszki Grobla Św Jerzego Konopnickiej Pomorska Królewiecka Grunwaldzka wiecej? pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  użytkowniczka dróg(2002-01-31)
 • Panie KLON! Czy Pan zastanawiał się kieduś, dlaczego bakutile upadły i nie ma sklepów typu - tania jatka? Otóż z powodu braku surowca. Co my dzisiaj jemy??? Kto to wie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-01-31)
 • Użytkowniczko dróg proszę o więcej przykładów, ale co do Grunwaldzkiej, Kościuszki się nie zgodzę. Prosżę o szczegóły odnośnie ulicy Grunwaldzkiej. Gdzie są tam dziury??? Pomijam tutaj studzienki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-01-31)
 • www.portel.pl poczytaj sobie o ulicach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-02-01)
 • Poprosze o wyjasnienie kto projektował instalacje burzowe przy supermarkecie. Potrzebne dane bedą do zgłoszenia po zalaniu skrzyrzowania przy srednim opadzie np w kwietniu.Będzie jak znalazł.Do najbliższego zdażenia. Pisze to w rubryce .,,moim zdaniem,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  taki sobie...(2002-02-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA