Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plan dla gminy

W minionym tygodniu Rada Gminy Elbląg podjęła uchwałę o Planie Rozwoju Lokalnego na lata 2007-2013. Wiele miejsca zajmuje w nim rozbudowa istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

- Plan Rozwoju Lokalnego przedstawia sytuację społeczno-ekonomiczną gminy, formułuje cele i zawiera opis strategii zmierzającej do osiągnięcia rozwoju społecznego i gospodarczego - wyjaśnia wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk. - Szacuje spodziewane efekty planowanych inwestycji i wpływ na przebieg procesów rozwojowych, wskazuje kierunki zaangażowania środków funduszy zewnętrznych i środków własnych gminy.
     Dokument oparty został na założeniach ujętych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Elbląg, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy i wnioskach mieszkańców gminy. Jego celem strategicznym jest „zrównoważony wzrost potencjału gospodarczego gminy w zjednoczonej Europie”. Służyć ma temu realizacja trzech priorytetów, są to: infrastruktura techniczna i społeczna, rozwój zasobów ludzkich oraz rozwój obszarów wiejskich.
     - Obecny stan środowiska wyznacza konieczność objęcia priorytetami zadań związanych z ochroną wód, powietrza atmosferycznego, ziemi oraz przyrody - mówi Grzegorz Nowaczyk. - Działania te zmierzają do ograniczenia skażenia środowiska i powiązane są z koniecznością rozbudowy infrastruktury, a przede wszystkim budowy sieci kanalizacyjnej. Wymagana jest też przebudowa 60 proc. istniejącej sieci kanalizacyjnej poprzez zwiększenie jej średnic. Podyktowane jest to wzrostem liczebności mieszkańców gminy i powstawaniem nowych podmiotów gospodarczych. Sieć wodociągowa na terenie gminy również wymaga modernizacji. Częste awarie sieci: pęknięcia na szwach i łączach lub rozsunięcia rur spowodowane są tym, że rury wykonane są częściowo z azbesto-cementu, a na nowych osiedlach z rur PCV, natomiast przyłącza z rur ocynkowanych.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no no dzieje się w tym naszym Elblągu dzieje ;]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kołowrotek(2007-09-09)
 • Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Tylko dlaczego cena za wodę i ścieki w gminie elbląg finalnie wynosi dwa razy więcej niż w mieście Elbląg, drogi panie wójcie? Czyżby wiejskie społeczeństwo jest bogatsze od mieszczuchów - to niech płaci. Przecież to ta sama firma - Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Czy należało pozbywać się wiejskich wodociągów na rzecz miejskiego przedsiębiorstwa? To też zasługa wójta. Na pewno winna jest Unia Europejska. Ale wójt wyjedzie niedługo z wizytą zagraniczną za pieniądze podatników i na pewno znajdzie rozwiązanie - jak temu zaradzić. Może Rada Gminy podwyższy płace wójtowi, bo przecież za mało zarabia - a pewnie auto trzeba by wymienić na nowe, bardziej trendy. Rolnicy i tak nie śledzą tego wszystkiego, nawet nie mają świadomości, że są takie ogromne różnice w cenie wody i ścieków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bezradny(2007-09-09)
 • Szanowny Panie Wójcie dlaczego toleruje Pan zakaz wpływania do portu w Elblągu, przecież odcinek blokady portu czyli od Nowakowa do Czerwonej Latarni leży na terenie Gminy Elbląg. Z tego tytułu tysiąc osób straciło pracę. Szanowny Panie Wójcie proszę przedstawić wyniki badań Państwowej Inspekcji Handlowej odnośnie ryb złowionych w Zalewie Wiślanym ze szczególnym uwzględnieniem zawartości rtęci. Czy w zatopionych barkach w Zatoce Elbląskiej są zbiorniki z rtecią. Więcej na stronie rafzen.pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-09-09)
 • A może by tak ktoś pomyślał o Kanalizacji w Gronowie Górnym przecież tam nie idzie wytrzymać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gronowianka(2007-09-10)
 • Kiedy dzialki budowlane będą znow dostępne dla chcących się budować ,jak w latach 70 i 80 tych ????? Nie kazdy chce mieszkać w bloku , jest wielu ktorzy za te same pieniadze wola mieć maly domek pod miastem. Co dla nich macie do zaoferowania ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-09-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej