Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Plany, plany, plany...

Czy gminy leżące w okolicach Elbląga zdobędą miliony złotych na inwestycje ekologiczne?

Na zlecenie starostwa i przy udziale jego urzędników Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie opracował dwa obszerne dokumenty: program ochrony środowiska i plan gospodarki odpadami na sześć najbliższych lat. Dokumenty te zatwierdzili dziś radni. Zapisano w nich, że najważniejsze, obok edukacji ekologicznej, będzie stworzenie wysypiska śmieci z prawdziwego zdarzenia, z którego będą mogły korzystać gminy powiatu elbląskiego. Lokalne wysypiska mają bowiem zostać zamknięte na przełomie lat 2009 i 2010.
     - Zakładamy, że takie wspólne wysypisko powstanie na bazie Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu - wyjaśnia Edward Ponczek z wydziału ochrony środowiska w starostwie powiatowym.
     Jak szacuje Państwowy Instytut Geologiczny, na poprawę stanu środowiska i gospodarkę odpadami gminy powiatu elbląskiego będą potrzebować prawie 194 miliony złotych.
     - Dla samorządów gminnych, które wciąż borykają się z brakiem pieniędzy, to ogromna suma - przyznaje Edward Ponczek. - Liczymy jednak na różnego rodzaju fundusze, w tym unijne, oraz na firmy, które obok mieszkańców są głównymi producentami zanieczyszczeń. Inna sprawa, że przez wiele lat do ochrony środowiska nie przywiązywano większej wagi i te zaległości trzeba nadrobić.

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

DRZWI POL-SKONE ETIUDA A02-PROMOCJA!!!
AMK Szkło ozdobne 2
Szkło ozdobne 6
AMK Kuchnia 11