Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaża Sztutowo Plaża Sztutowo

Podatek trochę wzrośnie

 
Elbląg, Podatek trochę wzrośnie fot. AD
Rek

Na dzisiejszej (27 października) sesji Rady Miejskiej radni podnieśli stawki podatku od nieruchomości. Podwyżka nie jest wysoka – średnio o 4,5 proc., co odpowiada prognozowanemu wskaźnikowi inflacji na 2011 rok. Wyższe stawki mają obowiązywać od 1 stycznia 2012 r.

Oto nowe stawki podatku:
– za 1m2 powierzchni gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej: 0,74 zł (dotąd było 0,71 zł)
– za 1m2 powierzchni pozostałych gruntów, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej, statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego: 0,35 zł (dotąd 0,33 zł)
– za 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych: 0,63 zł (dotąd 0,60 zł)
– za 1m2 powierzchni użytkowej budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części, zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej: 19,56 zł (dotąd 18,72 zł)
– za 1m2 powierzchni użytkowej budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń: 4,14 zł (dotąd 3,96 zł)
– za 1m2 powierzchni użytkowej pozostałych budynków, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego: 7,04 zł (dotąd 6,74 zł).
     
     W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in.., że w 2011 roku 2011 wysokość stawek podatkowych obowiązujących na terenie Elbląga (z wyjątkiem stawki dotyczącej budowli wykorzystywanych do zbiorowego zaopatrzenia ludności w wodę) pozostała na poziomie roku 2010. Na rok 2012 proponuje się podwyższenie stawek o 4,5 proc., tj. o prognozowany wskaźnik inflacji na koniec roku 2011 r.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny