Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Mistrz Parkowania Mistrz Parkowania

Podsumowano działania

Urząd Miejski podsumował działania na rzecz pozyskania funduszy inwestycyjnych w 2008 roku. Na listach zadań strategicznych dla państwa i regionu utrzymano 9 projektów kluczowych, opiewających na sumę 366 mln złotych, z czego 236 mln zł to dofinansowanie unijne.

Wśród wniosków znajdują się następujące projekty: modernizacja Zakładu Utylizacji Odpadów, budowa miejskiej sieci szerokopasmowej, budowa Elbląskiego Parku Technologicznego, modernizacja Zespołu Szkół Gospodarczych, odbudowa ratusza staromiejskiego, rewitalizacja Wyspy Spichrzów, przebudowa kładek pieszych na Starym Mieście, przebudowa systemu przeciwpowodziowego prawego brzegu rzeki Elbląg.
     W ubiegłym roku w ramach procedur konkursowych złożono 4 kolejne projekty infrastrukturalne na łączną kwotę 57,5 mln zł/44,7 mln zł. Są to przebudowa ulicy Grota Roweckiego, modernizacja infrastruktury Muzeum Archeologiczno-Historyczego, budowa boisk przy ulicy Skrzydlatej, zakup sprzętu medycznego dla szpitala miejskiego.
     W ramach programów miękkich (edukacja, kultura, integracja społeczna, walka z bezrobociem) dofinansowanie otrzymały 52 projekty na łączną sumę 28,3 mln złotych. Wspomnieć także należy o elbląskich organizacjach pozarządowych, które także włączyły się w pozyskiwanie funduszy unijnych. Duża część wniosków przygotowanych przez elbląskie stowarzyszenia otrzymała unijne dofinansowanie.
     Poruszając kwestię napływu funduszy europejskich do naszego miasta należy zwrócić uwagę na dużą aktywność elbląskich przedsiębiorców na tym polu. Po raz pierwszy w historii pozyskali oni tak duże pieniądze. W ubiegłym roku dofinansowanie otrzymało 18 projektów infrastrukturalnych złożonych przez sektor prywatny. Wartość wszystkich dofinansowanych projektów realizowanych przez przedsiębiorców opiewa na kwotę 120 mln złotych, z czego połowa pieniędzy pochodzi z funduszy europejskich.
     - Chciałbym pogratulować przedsiębiorcom pozyskania tak dużych pieniędzy, które w dobie globalnego kryzysu na rynkach finansowych będą minimalizowały skutki recesji w Elblągu. Te pieniądze to duże inwestycje, ale także realizacja wielu programów, które przyniosą nowe miejsca pracy – podsumował Henryk Słonina, prezydent Elbląga.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A może szanowna redakcja przedstawiłaby jakieś konkrety co za ta kase nasi dzielni lokalni businesmani pobudują w miescie oraz ile i jakie tam będą miejsca pracy?; ) No i jeszcze małe przypomnienie jakie inwestycje miejskie ruszą w tym roku?; ) Dziękuja; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  żabcia;)(2009-01-27)
 • A gdzie pieniądze na przebudowe drogi wojewódzkiej 503 a już się cieszyłem że będzie remontowana :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ASD33(2009-01-27)
 • W końcu jakaś dobra informacja płynaca z Urzędu. Fundusze UE - to jedna (niestety) z niewielu spraw w których nasze miasto przoduje i możemy się tym chwalić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rolf(2009-01-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Krewetkarium
Karma dla papug średnich
karma kanarek
Ochotka żywa