Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Podzielili zimowe obowiązki

W Elblągu rozpoczęła się „Akcja Zima” - informuje Joanna Tomczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg w mieście w tym sezonie realizuje Konsorcjum Komunalne w Elblągu, w skład którego wchodzą Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (jezdnie i parkingi) oraz Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów (chodniki).

Do obowiązków Konsorcjum należy między innymi utrzymanie całodobowego dyżuru zimowego, zapobieganie i zwalczanie ślizgawicy i gołoledzi, zgarnianie śniegu i błota pośniegowego z jezdni, posypywanie jezdni i chodników piaskiem i środkami „uszorstniającymi”, wywóz nadmiernej ilości śniegu i podczyszczanie jezdni i chodników.
     Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania na trasach pierwszej kolejności odśnieżania ma obowiązek „udrożnić” je w czasie trzech godzin od chwili ustania opadów śniegu i dwóch godzin od stwierdzenia gołoledzi, lodowicy itp.
     Trasy drugiej kolejności mają być odśnieżone w czasie sześciu godzin od chwili ustania opadów śniegu lub zjawisk atmosferycznych: gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej.
     Podobne są obowiązki Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów.
     Aby zapobiegać skutkom zimy, Konsorcjum Komunalne dysponować będzie 3 500 tonami mieszanki piasku i środków chemicznych, 5 100 tonami pisaku i 200 tonami soli drogowej.
     W sprawach dotyczących zimowego utrzymania jezdni, parkingów i chodników w MPO znajduje się punkt informacyjno-dyspozycyjny czynny przez całą dobę pod numerami telefonów: w dni powszednie w godz. 7-15 055 232 42 57 wew. 39 lub 41; w dni powszednie w godz. 15-7 i w dni świąteczne 055 232 42 57 i 232 42 73, tel. kom. 696 448 502.
     Jednocześnie Straż Miejska przypomina, że za uprzątnięcie błota, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników miejskich położonych wzdłuż nieruchomości, niezależnie czy to jest nieruchomość gruntowa czy budynek, odpowiadają właściciele tych nieruchomości. Obowiązek taki nakłada ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 22 czerwca 2006 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Elbląg. Niewywiązanie się z nałożonego obowiązku zagrożone jest karą grzywny.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mieszkałem w innym miescie i poprzedniej zimy, patrzyłem i porównywałem, ELBLĄSKIE MPO ZNAKOMICIE REAGOWAŁO NA zdarzenia pogodowe a w tamtym miescie tak nie było. BRAWO dla eLBLĄSKIEGO MPO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  OBYWATEL(2007-11-06)
 • Mam podobne zdanie. Ale w Elblągu władze miasta ustawiły wysoko poprzeczkę i trzeba się do tego dopasować. A pani L. zrobiła nam niezłego psikusa! Ale kto by się spodziewał i przewidział, że do beczki przedniego miodu wrzuci ona łyżkę dziegciu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zawiedzeni(2007-11-07)
 • A jak będzie padało ciągle przez parę dni. to rozpoczęcie prac po trzech godzinach od ustania opadów można sobie wsadzić. .. . Dzisiaj rano właśnie było widać skuteczność - ulice w Elblągu śliskie i nie widać było śladów posypywania przez piaskarki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  el(2007-11-07)
 • Oczywiście proszę nie zapominać o odsnieżaniu słupków i przestrzeni między nimi, żeby się nie zaziębiły. Wytrwają do wiosny ? - tatuś słupka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem
Naszywki
Naszywka GODŁO