Środa 14-11-2018, imieniny Emila, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

Połączył ich Kanał Elbląski

Elbląg, Połączył ich Kanał Elbląski jeden z cudów techniki, które warto promować w naszym rejonie

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski podsumowało efekty pionierskiego projektu, którego głównym celem było pobudzenie lokalnych społeczności do promocyjnej aktywności i wykorzystania turystycznej perełki, jaką jest kanał - jeden z cudów Polski.

Przez 18 miesięcy trwania projektu powstało dziewięć ofert turystycznych, zorganizowano 17 imprez promocyjnych, wydano siedem publikacji. Na projekt Stowarzyszenie pozyskało 736 tys. złotych dotacji. Najważniejszym osiągnięciem, które będzie owocowało w przyszłości, jest wyłonienie lokalnych liderów i zaangażowanie wielu wolontariuszy. Ludzie przekonali się, że tereny wokół Kanału Elbląskiego mogą zaktywizować turystycznie wiejskie środowiska z korzyścią dla ich mieszkańców.
     Obecnie w skład Stowarzyszenia wchodzą gminy: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Pasłęk, Rychliki, Iława, Kisielice, Susz, Zalewo, Małdyty, Miłosnym i Pasłęk, a także Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie.
     Teraz jednym z podstawowych zadań jest opracowanie odpowiednich strategii marketingowych promujących Kanał Elbląski w kraju i za granicą. Inne plany dotyczą wykonania inwentaryzacji szlaków rowerowych i wodnych, oznakowania obiektów przyrodniczych i kulturowych obszaru, a także przygotowanie organizacyjne kolejnym imprez promocyjnych.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • nawet głupiej ścieżki rowerowej wzdłuż kanału nie potrafią zrobić, wykosić te chwasty pomiędzy Kątami a Buczyńcem !!!!! na co tu czekate stowarzyszenie, ?chwasty po pachy za Całunami w stronę Elblaga (do mostu), po co takie stowarzyszenia? po co skoro tak oczywistej i prostej sprawy jak wykoszenie zielska nie potrafia zorganizowac specjalisci od 7 boleści, pozyskali takie sropdki i co z tego? zero, kompletne zero, nawet bezpłatnej toalety w Buczyńcu nie ma, turystów coraz mniej, żenada, niech ci liderzy wezmą kosy i zaczną kosić, będzie jakis efekt ich pracy widac, a tak bicie piany w koło Macieju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rower górą(2008-06-30)
 • buuuuuczyniec
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klama(2008-06-30)
 • Fakt - turystów coraz mniej. Pływało 5 statków - obecnie 3 statki ruszając rano z Elbląga świecą pustkami. A tam jakiś "mundry" radny Rady Miejskiej zawnioskował, by miasto miało własny statek!!!??? Pogratulować znajomości tematu Kanału Elbląskiego!!!???!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wpuszczeni w kanał(2008-06-30)
 • Ale o namacalne efekty poprosimy, sprawozdawczość natomiast, niewiele nas interesuje. Abyśmy nie usłyszeli w konkluzji "operacja się udała, pacjent niestety zmarł". Czas już najwyższy, tą ustawiczną uwerturę skończyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2008-06-30)
 • Wowka co za bez szczelność nieróbstwo i bałwochwalstwo!. Sprowokowany tekstem postanawiam opisać członka tego Stowarzyszenia oraz przedstawię fakty zaniedbań pod każdym względem. Co do tytułu jeśli ich coś połączyło to tylko do wspólnych spotkań ! Jakie są efekty no jakie precyzyjnie, jakie ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2008-06-30)
 • cyklicznosc balwochwalstwa godna podziwu - efekty dzialalnosci wprost przeciwnie. .ja czekam jedynie na dytyrambiastyComent_Woja; -/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2008-06-30)
 • To prawda. Żadnej infrastruktury wzdłuż naszego kanału. Reklama? - LEŻY. Coraz mniej turystów. Ceny za wycieczkę? co najmniej dziwne. Tak jest na całym wybrzeżu, w całej północnej Polsce. Niszczą przedsiębiorców i właścicieli ośrodków wypoczynkowych podatkami i innymi obciążeniami finansowymi to nie ma się co dziwić, że ja w tym roku na wakacje jadę do Chorwacji. Taniej, ładniej, spokojniej, pełny luzik. Turystyka jest żyłą złota tylko najpierw trzeba w tą żyłkę zainwestować. Na efekty nie trzeba będzie czekać. Przyjdą same. Nasze władzunie może myślą podobnie tylko że z tego myślenia nic im za bardzo nie wychodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ksamol(2008-06-30)
 • w gminie Miłosnym jeszcze nie byłem, ale mam nadzieję, że ją "zaliczę"; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  egzegeta(2008-06-30)
 • WojŁawrynowicz Wywołany do tablicy odpowiem, acz nie chce mi się już komentować. AborygenMiejscowy, Wowka, Rwel, Rower górą. Kopiecie nie tego, co trzeba!!! To tak jak byście mieli do mnie pretensje, że nie ma Truso, czy też dużej imprezy historycznej w Elblągu. W 2004 roku powstał dokument „ Program rozwoju turystyki w obszarze Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego na lata 2004-2006 z perspektywa lat 2007-2013” . Wydany przez Związek Gmin kanału OSTRÓDZKO – ELBLĄSKIEO i Pojezierza Iławskiego. BUDZET PROGRAMU MIAŁ WYNOSIC 378 mln zł i składał się ze 173 projektów (miedzy innymi 128 km ścieżek rowerowych). Podkreślam w 2004r. I co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2008-06-30)
 • Panie Woj. .. .. , jak są krzaki to nikt po tych krzakach nie będzie jeździł i spacerował no bo się tam nie da tego robić, skoro che się zajmowac kanałem i zakłada się stowarzyszenie gmin, które sa zainteresowane reklamowanieniem tego zjawiska, to wypadałoby kupic za 1000 zł kosę STIHL, zapłacic jakiemuś cvzłwoiekowi aby raz na tydzień pomiędzu czerwcem a wrześniem przejechał kosą, po sciezkach wzdłuż kanału, a potem zapraszac ludzi do tego aby rowerami pojechali sobie np. z Elbląga do Buczyńca, albo z Jelonek do Buczyńca, albo z Kątów do Buczyńca, skoro tego nie jest w stanie to stowarzyszenie zrobić to rodzi się pytanie po co ono jest? no po co istnieje taki stworek? myślę, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę i tyle, doją szmal i nic nie robioą, nawet chwastów nie wytna, a pozyskali jak widac sporo grosza, ciekawe gdzie te pieniązki poszły na co? na szkolenie liderów co nie widza jak kanał zarasta, może niech im okulary kupią za te pieniadze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wkur........kolarz(2008-06-30)
 • Woju ~ z naleznym Ci szacunkiem odpowiadam: obaj dobrze wiemy, ze kasiora wyrwana przez Stowarzyszenie nie przeznaczona byla na koszenieKrzaczorow. .jednak gul-mi-skacze, gdy bezinteresowna (acz fachowa!) pomoc oferowana przez ludzi (tu bez-zbednej-skromnosci powiem) mojego pokroju - byla zadziwiajaco lekko (delikatne okreslenie!) odrzucana!. .teraz oczekujemy na opracowanie strategii promocji Kanalu. .hmmm. .moje refleksje po rozmowach z fachowcami od podobnych, acz juz nie tak funkcjonalnych, jak JESZCZE naszePochylnie atrakcjach w UK i USA - sa nadwyraz pesymistyczne:-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2008-06-30)
 • kanał jest tylko 1 elbląski. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-06-30)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety z tańcem