Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wiadukt wieczorem Wiadukt wieczorem

Policja i OHP w koszarach

 
Elbląg, Policja i OHP w koszarach (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

W byłych koszarach przy ul. Lotniczej ma mieścić się siedziba Ochotniczych Hufców Pracy, powstać ma też nowa komenda elbląskiej policji. Prezydent chce sprzedać te nieruchomości za symboliczną złotówkę, w zamian miasto otrzyma inne nieruchomości od Skarbu Państwa. Zgodę na taką transakcję muszą wydać radni, głosowanie ma się odbyć na listopadowej sesji Rady Miejskiej.

Pod młotek mają pójść trzy działki przy ul. Lotniczej Na jednej o powierzchni 1,7 ha są cztery budynki (dwa koszarowe, była kuchnia żołnierska i magazyn), na drugiej – były warsztat, trzecia jest niezabudowana. Pierwszą działką jest zainteresowana Komenda Wojewódzka Ochotniczych Hufców Pracy, która chce tutaj przenieść swoją siedzibę z ul. Junaków. Dwiema kolejnymi o powierzchni ponad 2 hektarów – Komenda Miejska Policji w Elblągu, która chce w byłych koszarach budować swoją nową siedzibę.
     Wszystkie nieruchomości prezydent chce sprzedać Skarbowi Państwa za symboliczną złotówkę. W zamian miasto otrzyma od Skarbu Państwa byłą siedzibę OHP przy ul. Junaków oraz działkę przy ul. Królewieckiej 229 o powierzchni ponad 6 tys. m kw. (obok salonu Hondy), którą zarządza obecnie Nadleśnictwo Elbląg. 
„Zasady nabycia nieruchomości wykorzystywanych aktualnie przez Komendę Miejską Policji w Elblągu (siedziby przy ul. Królewieckiej i Tysiąclecia oraz Strażniczej – red.) oraz zbycia na jej rzecz gminnych nieruchomości nastąpi na mocy odrębnych aktów prawnych” - czytamy w projekcie uchwały, który ma być głosowany na najbliższej sesji 16 listopada.
     Czy radni zgodzą się na taką transakcję? Głosowanie ma się odbyć na sesji 16 listopada. Przypomnijmy, że od lat o działki przy ul. Lotniczej ubiega się Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu, które chce tutaj stworzyć kompleksowy system wsparcia dla swoich podopiecznych i centrum integracji z mieszkańcami. - Od lat poszczególne władze miasta zwodzą nas, obiecując pomoc, a nic się nie dzieje. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że miejsce, w którym chcieliśmy zrealizować nasz projekt, dostanie OHP – mówiła nam kilka tygodni temu Beata Peplińska-Strehlau, szefowa stowarzyszenia.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mostami
Fototapety do łazienki
Fototapety ze sztuką
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie