Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Polska prezentacja gospodarcza

W Kaliningradzie trwają ostatnie przygotowania do kolejnej wystawy polskich produktów oraz usług „POLEXPORT - 2004”, która zostanie otwarta 18 maja br.

Tegoroczna, dziewiąta już edycja prezentacji polskich możliwości gospodarczych odbędzie się pod honorowym patronatem ministra Jerzego Hausnera. Tradycyjnie organizatorem wystawy “Polexport”, która odbywa się zawsze w maju, jest Polsko - Litewska Izba Gospodarcza Rynków Wschodnich.
     W tym roku swój udział zapowiedziało prawie 190 małych, jak też średnich polskich firm z różnych regionów, które liczą na nawiązanie kontaktów z rosyjskimi partnerami.
     Na wystawie zostaną zaprezentowane maszyny, urządzenia oraz oprzyrządowanie do różnego rodzaju produkcji. Tradycyjnie zostaną pokazane cieszące się nad Pregołą dużą popularnością polskie meble, a także odzież, obuwie, galanteria skórzana, kosmetyki, chemia gospodarcza. Nie zabranie również naszych wyrobów spożywczych, w tym mięsnych, a także przetworów rolno-spożywczych.
     Będzie to pierwsza polska wystawa nad Pregołą organizowana zaledwie kilka tygodni po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Dlatego też ma ona szczególne znaczenie dla wielu naszych producentów.
     - Właśnie teraz - jak podkreśla Jarosław Czubiński, Konsul Generalny RP w Kaliningradzie - gród nad Pregołą może odegrać szczególnie ważną rolę dla unijno - rosyjskich w tym szczególnie polsko - rosyjskich kontaktów gospodarczych.
     Polskim przedsiębiorcom, producentom oraz biznesmenom bardzo zależy na znalezieniu nowych odbiorców ich produkcji. W poszerzaniu rynków zbytu wiele towarów może być wysyłanych przez Kaliningrad, gdzie od dawna istnieje odpowiedni, dobry klimat wymiany i współpracy transgranicznej.
     W kręgach politycznych oraz gospodarczych obwodu brane jest pod uwagę większe wykorzystanie dogodnego położenia kaliningradzkiego węzła transportowego, ponieważ Kaliningrad od dawna jest predysponowany do odegrania roli bramy do Rosji.
     U naszych rosyjskich sąsiadów działa obecnie około 500 przedsiębiorstw z udziałem polskiego kapitału. Roczny obrót towarowy wynosi prawie 350 milionów dolarów. Polscy przedsiębiorcy i biznesmeni w ubiegłym roku zainwestowali na terenie obwodu kaliningradzkiego około 6 milionów USD.
     Organizatorzy wystawy, jak i przedstawiciele kaliningradzkiego biznesu uważają, że majowa polska wystawa przyczyni się znacznie do zwiększenia polskiej obecności handlowo - gospodarczej nad Pregołą.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna