Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Polski Dom Handlowy

Wszystko wskazuje na to, iż w niedługim czasie w Kaliningradzie powstanie Polski Dom Handlowy. Takie informacje pojawiły się w kaliningradzkich mediach, o czym donosi m.in. agencja Kaskad.

Międzynarodowi eksperci gospodarczy zajmujący się obwodem kaliningradzkim - w tym jego współpracą z Polską - uważają, że nadal nie wykorzystano wszystkich możliwości partnerskiego współdziałania. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, kiedy to Moskwa zezwoliła na otwarcie dla obcokrajowców tego regionu, zrobiono dużo, jednakże swojej szansy nie wykorzystały przede wszystkim polskie regiony bezpośrednio sąsiadujące z obwodem. Być może wkrótce uda się naprawić, przynajmniej częściowo, zaniedbania.
     Jednym ze sposobów nadrabiania zaległości jest ożywienie handlu, chociaż strona kaliningradzka na swoim terenie preferuje przede wszystkim wszelkie inwestycje kapitałowe i technologiczne.
     W czwartek odbyła się konferencja prasowa podsumowująca prace komisji zajmującej się rolnictwem i gospodarką przetwórczą. Pracuje ona w ramach polsko - rosyjskiej rady do spraw współpracy regionalnej. Ze strony polskiej przewodniczy jej Andrzej Ryński marszałek województwa warmińsko - mazurskiego.
     Na konferencji prasowej poinformowano, że w niedługim czasie nad Pregołą powstanie Polski Dom Handlowy. Utworzy go 12 polskich firm z województwa warmińsko -mazurskiego.
     Kaliningrad liczy też na polską pomoc w handlu produktami rolnymi. Brana jest pod uwagę możliwość utworzenia kaliningradzkiej giełdy rolniczej i przemysłowej z udziałem polskiego doświadczenia, a przede wszystkim kapitału. Oprócz tego na jednej z polskich giełd na terenie północnych województw ma powstać przedstawicielstwo obwodu kaliningradzkiego. Nie wiadomo jeszcze, na jakich zasadach ma ono funkcjonować.
     Polski Dom Handlowy w Kaliningradzie umożliwi bezpośrednią sprzedaż towarów wytwarzanych w Polsce, ze szczególnym nastawieniem na warmińsko - mazurskich producentów.
     W trakcie spotkania z dziennikarzami podkreślono, że nabiera tempa i jakości polsko - rosyjska współpraca gospodarcza w dziedzinie przetwórstwa rolno - spożywczego. Przykładem może być zamiar utworzenia pod Moskwą dużego zakładu produkcyjnego przez polski "Indyk-Pol" z rosyjskim partnerem.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski