Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Fabryczna w samo południe ... Fabryczna w samo południe ...

Polsko-Rosyjska Rada

W Zelenogradsku na terenie Obwodu Kaliningradzkiego po raz jedenasty obradowała Polsko-Rosyjska Rada ds. Współpracy Regionów Rzeczypospolitej Polskiej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. W posiedzeniu wziął udział wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.

Podczas spotkań komisji problemowych rozmawiano przede wszystkim o współpracy między Polską a Obwodem. Przewodniczący rosyjskiej części Rady Michaił Pliuchin z zadowoleniem podkreślił uruchomienie na polsko-rosyjskiej granicy drogowego przejścia granicznego Grzechotki-Mamonowo II dla międzynarodowego ruchu towarowego i osobowego. Wyraził jednocześnie nadzieję, że oddanie go do użytku sprzyjać będzie zmniejszeniu nadmiernego obciążenia na pozostałych przejściach na polsko-rosyjskiej granicy. Pan Michaił Pluchin zwrócił również uwagę na pozytywne zmiany we współpracy gospodarczej. Większość wskaźników ekonomicznych powróciło do poziomu sprzed kryzysu – nastąpił wzrost ilości przewozów ładunków i pasażerów transportem kolejowym, drogowym i morskim.
     Przewodniczący polskiej części Rady Piotr Stachańczyk podkreślił znaczenie, jakie strona polska przywiązuje do rozwoju pozytywnych procesów we współpracy na polsko-rosyjskim pograniczu. Świadectwem tego było podjęcie przez stronę polską intensywnych starań na forum Unii Europejskiej na rzecz podpisania z Rosją umowy o małym ruchu granicznym, obejmującym swoim zakresem cały Obwód Kaliningradzki i odpowiednie obszary polskich województw nadgranicznych. Podczas obrad komisji strony uzgodniły tekst porozumienia o uruchomieniu małego ruchu granicznego. Minister Stachańczyk poinformował również o rozpoczętych pracach budowy pawilonu do obsługi oczekujących na wydanie dokumentów MRG.
     Rada z zadowoleniem przyjęła również informację, iż strona polska wystąpiła z notą inicjującą zawarcie porozumienia w sprawie zmiany zakresu ruchu towarowego na drogowym przejściu granicznym Gronowo-Mamonowo na międzynarodowy ruch pojazdów ciężarowych o masie całkowitej do 6 ton.
     Członkowie rady poruszyli również kwestię budowy nowych przejść granicznych „Perły-Kryłowo” oraz „Michałkowo-Żeleznodorożnyj”, uznając, że przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej realizacji tych inwestycji należy najpierw określić wpływ otwartego przejścia w Grzechotkach na strukturę ruchu granicznego, a także ocenić możliwości finansowania tych inwestycji.
     Obie strony biorące udział w obradach dyskutowały również o szerokich możliwościach inwestowania stworzonych w Obwodzie Kaliningradzkim, w tym w ramach specjalnej strefy ekonomicznej, ukierunkowanych na zapewnienie korzystnego klimatu dla rozwoju biznesu, napływ siły roboczej i inwestycji oraz wzrost konkurencyjności produkcji regionalnej.
     W końcowej części spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie Protokołu z prac 12 komisji wchodzących w skład Rady.
     W trakcie uroczystego podpisania dokumentu końcowego z prac 12 komisji wchodzących w skład Rady Gubernator Obowodu Nikołaj Tsukanov podziękował wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Marianowi Podziewskiemu za wyjątkowe zaangażowanie i wkład w rozwój współpracy między Obwodem a regionem warmińsko – mazurskim.
Edyta Wrotek , biuro prasowe wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I po co kolejne przejścia z obwodem paliwowym ? Czy naprawdę nie wystarczą Bezledy, Gronowo, Grzechotki, Gołdap ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tamożnik(2011-06-06)
 • pewnie że nie wystarczą bo paliwo drożeje. Przejścia graniczne co 100 metrów !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-06)
 • Olsztyn kombinuje, żeby więcej mieć kasy z tych przejść ha ha!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-06)
 • A może poruszali sprawę swobodnego przepływu statków z Bałtyku do Elbląga? Bo spotykają się już prawie z 50 lat i nic z tego nie wynika. Ponoć po podziale Prus Wschodnich w 1945r. Rosja miała gwarantować Polsce swobodny dostęp statków przez Zalew Wiślany. Czyżby Kalinin, który podpisał ze Stalinem wymordowanie jeńców polskich temu się sprzeciwił?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Soczewki progresywne 390zł
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,