Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pomóc tym, którzy zachowają miejsca pracy

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski skierował do Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 stanowisko w sprawie zmiany kryteriów merytorycznych w ramach Osi Priorytetowej I Przedsiębiorczość. Komitet Monitorujący RPO Warmia i Mazury zbiera się dziś (10 lutego).

Z informacji i skarg, jakie docierają do Wojewody, wynika, że dofinansowanie z tego programu otrzymują jedynie przedsiębiorcy deklarujący wzrost zatrudnienia. Analiza list rankingowych pozwala stwierdzić, że najczęściej beneficjentami pomocy są tzw. mali lub mikroprzedsiębiorcy. Przedsiębiorcy znajdujący się w grupie tzw. średnich przy obecnej koniunkturze nie są w stanie sprostać temu kryterium oceny.
     Wojewoda postuluje, by - w celu zapobieżenia eskalacji zwolnień pracowników - dokonać, przynajmniej tymczasowo, rewizji kryteriów merytorycznych w ramach Osi Priorytetowej I Przedsiębiorczość, tak aby firmy deklarujące zachowanie istniejących miejsc pracy miały również szanse otrzymać dofinansowanie do swoich projektów.
     „Mam nadzieje, że zaproponowana przeze mnie rewizja kryteriów będzie jednym ze sposobów na przetrwanie niekorzystnej koniunktury i będzie przeciwdziałać skutkom spowolnienia gospodarczego w naszym regionie” - pisze wojewoda Podziewski.
     
     ***
     Z informacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie za grudzień 2008 r. wynika, że w naszym województwie blisko 1200 osób straciło pracę w ostatnich tygodniach w wyniku zwolnień grupowych. „Rzeczpospolita” (z 21 stycznia 2009 r.) informuje zaś, że aż 26 firm działających w województwie warmińsko-mazurskim zgłosiło zamiar zwolnienia w 2009 r. 1529 osób.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Audi
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski