Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Postęp dotrze do CKP

Elbląg, Postęp dotrze do CKP (fot. PS)
Rek

Prezydent Henryk Słonina podpisał z Zarządem Województwa umowę na modernizację pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Całkowity koszt projektu wynosi 1,38 mln zł, z czego wysokość kwoty dofinansowania 1,06 mln zł.

Centrum Kształcenia Praktycznego powstało w 2000 r. Utworzono w nim 14 pracowni zawodowych, m.in. samochodową, obróbki ręcznej, stolarsko-cieplarską, spawania gazowego i elektrycznego, mechaniki pojazdowej, metrologii, automatyki, elektryczną, elektrotechniczną, fryzjerską, kosmetyczną i obrabiarek sterowanych numerycznie. Dzięki dobremu wyposażeniu CKP otrzymało akredytację do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, operator obrabiarek skrawających, ślusarz i fryzjer. Mając na uwadze duży postęp technologiczny w wielu dziedzinach gospodarki, miedzy innymi w elektronice, mechatronice, informatyce, prezydent Słonina podjął decyzję o doposażeniu tej placówki w odpowiedni sprzęt. Obecnie w CKP kształci się 544 uczniów.
     Projekt nazwany „Wyposażenie i modernizacja pracowni specjalistycznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu – elastyczne kształcenie kadr dostosowane do potrzeb rynku pracy” ma na celu podniesienie standardu kształcenia kadr i dostosowania do potrzeb rynku pracy Elbląga i województwa. W ramach realizacji projektu przewiduje się:
     - Modernizację i wyposażenie pracowni elektrycznej i elektronicznej, m.in. poprzez wydzielenie po 10 stanowisk uczniowskich i dwóch nauczyciela, doprowadzenie do pomieszczeń systemu zasilania zabezpieczonego w odpowiednią moc, doprowadzenie do stanowisk uczniowskich i nauczyciela sieci teleinformatycznej z dostępem do Internetu, instalację specjalistycznego sprzętu do praktycznej nauki zawodu.
     - Modernizację i wyposażenie pracowni samochodowej, m.in. wydzielenie w pracowni samochodowej niezależnej powierzchni ze stanowiskiem kontroli pojazdów, przystosowanie instalacji elektrycznej do projektowanego stanowiska kontroli pojazdów, montaż specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.
     - Modernizację i wyposażenie pracowni metrologicznej w zakresie instalacji elektrycznej i teletechnicznej oraz komputerowej do dziesięciu stanowisk ucznia i jednego stanowiska nauczyciela, montaż specjalistycznego sprzętu.
     - Modernizację wraz z wyposażeniem pomieszczenia z przeznaczeniem na pracownię zawodu technik odlewnik, montaż specjalistycznego sprzętu.
     Modernizacja sieci teleinformatycznej polega na rozprowadzeniu sieci teleinformatycznej do każdej z pracowni, tj. do czternastu dodatkowych pomieszczeń oraz wyposażeniu każdej z pracowni w sprzęt informatyczny z oprogramowaniem dostosowanym do specyfiki pracowni i z dostępem do Internetu.
     
     Projekt będzie dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013, Oś priorytetowa: Infrastruktura społeczna, Działanie 3.1 Inwestycje w infrastrukturę edukacyjną.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tak? No i co z tego, jak ci ludzie z ckp sami nie potrafią tego sprzętu obsługiwać, uczęszczam do technikum, w tym roku zdaje egzamin zawodowy, na wyposażeniu ckp jest sprzęt na którym będę zdawał egzamin zawodowy, chodząc tam na praktyki niczego się nie nauczę bo nikt tam nie potrafi tego obsłużyć! A wielki problem pan dyrektor ckp robi, jak prosi się go o wypożyczenie sprzętu do szkoły, w której nauczyciel mógł by nas nauczyć przynajmniej tego. To typowe dla polaków. "Pies ogrodnika"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  msyogi(2009-09-23)
 • oby tylko nie świadczyli usług, bo stanowić mogą niezdrową konkurencję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-09-23)
 • 'Zarząd Województwa' czyli zapewne Pan Nowaczyk coś pomógł ale szanowna redakcja tego nie napisze; ] łatwo się domyślić czemu, wyboru tuż tuż a pan słonina zapewne czai się na kolejną kadencje. Precz z komuną!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antykomuch(2009-09-23)
 • bo umre ze śmiechu, pierwszy komentarz super!Sami nie umieją sprzętu obsługiwać!To fakt. Aż szkoda takich pseudo fachowców wpuszczać na obsługę tego sprzętu. Jak sama nazwa wskazuje CKP czyli co kto potrafi. Można u nich olej zmienić, bądz też żarówke wymienić, ale żadnych innych napraw nie stosowć!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-09-23)
 • Ale jaja kiedyś byl tokarzem w warsztatach szkolnych lub ślusarzem teraz mechanikiem. Zdecydowanie odradzam tam jeżdzić!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-09-24)
 • Kogo oni chcą kształcić Wacka, albo Joja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  1,2,3,4(2009-09-24)
 • Jest tam bardzo niemiły diagnosta samochodowy. .. .. Wolę jeżdzić na przeglądy na stację do PKS-u na dworcu. Tam są mili panowie. Polecam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca(2009-09-24)
 • CKP Elbląg to jest fenomen sam w sobie. Obecny dyrektor nawet nie jest technikiem. Na zajęcia przychodzi garstka chłopaków, którzy jak najszybciej chcą stamtąd zmykać. Właściwie to nie ma się co dziwić skoro nie widzą sensu tych zajęć. Kiedy w CKP pojawił się Ryszard Nowojewski wynalazca z Malborka na skalę europejską i zaproponował to utworzenie spółdzielni produkcyjnej to założenie działalności wytwórczej temat przerósł włodarzy i go pogonili. Dosłownie chwilę potem jego patent wygrał srebro na największych w Europie targach wynalazków i nowych produktów w Genewie. CKP Elbląg realizuje działania z programu EU priorytet I zniszczyć perspektywy rozwojowe Polski poprzez nieumiejętne kształcenie techników. Ciekawy jestem kto będzie zarządzał tą powalającą na kolana bazą technologiczną która ma powstać na Modrzewinie skoro takim ludziom jak Nowojewski uciera się nosa, a w Elblągu brakuje instytucji kszałcącej fachowców. Proponuję już uruchamiać specjalne połączenie PKS dla profesury z Gdańska. Teoria nic nie nauczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Paweł J.(2009-09-24)
 • Uczniowie powinni mieć mozliwość odbycia praktyk w kiku zakładch pracy. Kiedyś były tzw przejścia i uczeń np. w Zamechu odbywał praktyki na różnych wydziałach aby miec szerszą wiedzę i doświadczenie. Mechanicy powinnu odwiedzac wybrane zaklady ponieważ inni mają lepsze wyposażenie od SKP!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wron(2009-09-24)
 • OJ, ludzie. Pojęcia nie macie i głupoty piszecie. Może kiedyś tak było. Teraz jest nowy dyrektor, kompetentny człowiek i fachowiec. Zanim napiszecie coś to sprawdzcie. To nowoczesne i bardzo potrzebne Centrum - szczególnie teraz. Zamiast zazdrościć i bruździć zabierzcie się do pracy i piszcie projekty - też dostaniecie pieniądze. Inni siedzą, pierdzą w stołki i potrafią tylko krytykować i narzekać. Pozdrawiam wszystkich mądrych i technicznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Uczeń ckp(2009-09-24)
 • Kto fachowiec?Ten diagnosta? Nie pisz lepiej bo sie ośmieszasz tylko!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-09-25)
 • Na PKS-ie też są niemili, ale mają lepszy i dokladniejszy sprzęt. Wole wybrać PKS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-09-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna