Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poszukiwany nowy prezes EPEC

 
Elbląg, Poszukiwany nowy prezes EPEC (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na prezesa EPEC. Kandydaci muszą mieć co najmniej 10-letni staż pracy, w tym 5-letni na kierowniczym stanowisku i wykształcenie wyższe techniczne. Mogą zgłaszać swoje oferty do 24 maja.

Wokół spółki w ostatnim czasie było głośno za sprawą kontroli, którą przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Dotyczyła ona przetargu na modernizację sieci ciepłowniczej, w którym kontrolujący dopatrzyli się nieprawidłowości w dokumentacji, ich zdaniem faworyzujących jednego z producentów rur. Obecny prezes EPEC Łukasz Piśkiewicz odpierał zarzuty, twierdząc, że są oparte na błędnych opiniach jednego z biegłych, prezesa poparły też związki zawodowe działające w miejskiej spółce.
     Kadencja prezesa Piśkiewicza dobiega jednak końca, wkrótce ma się odbyć walne zgromadzenie wspólników, które podsumuje ostatni rok działalności spółki. Nie czekając na jego zwołanie, prezydent Elbląga ogłosił dzisiaj konkurs na stanowisko prezesa EPEC. Jak czytamy w ogłoszeniu, kandydaci muszą mieć mieć co najmniej 10-letni staż pracy, w tym co najmniej 5-letni na stanowisku kierowniczym i wyższe wykształcenie techniczne. Powinni się też wykazać znajomością działalności spółki, rynku energetycznego i ciepłowniczego, mieć doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem branży ciepłowniczej i w realizacji dużych projektów inwestycyjnych z wykorzystaniem środków unijnych. W swojej ofercie powinni również przedstawić koncepcję funkcjonowania, zarządzania i rozwoju EPEC.
     Na zgłoszenia ratusz czeka do 24 maja. Kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne, staną przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez prezydenta. „Prezydent Elbląga zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania kwalifikacyjnego bez wyłonienia kandydata w każdym czasie, bez podania przyczyny” – informuje ratusz w ogłoszeniu.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No bardzo słusznie! Tylko dlaczego Pan Prezydent czekał z tym do końca kadencji? Przecież w świetle istniejących dokumentów pokontrolnych stwierdzających szereg nieprawidłowości w tej spółce można było dawno podziękować obecnemu zarządowi i zgłosić sprawę do organów ścigania. Czy to swego rodzaju ukłon w kierunku PO za POPARCIE w wyborach? Mam nadzieje że winnych dosięgnie ręka sprawiedliwości!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 7
  (2016-05-11)
 • Dziś jechałem po deszczu 501,502 i skrótem z Rybiny do Sztutowa. Masakra!!!!! Pobocza zarośnięte darnią i zielskiem czasem na pół metra wysokości, kałuże zalegające bez odpływu drogi i drenujące asfalt, ludzie schodzący z drogi do rowów i w krzaki przed samochodami, rowerzyści jadący droga ze śmiercią w oczach!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2016-05-11)
 • Afera korupcyjna w gdańskim magistracie. Podejrzanych jest 37 osób - śledztwo na finiszu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  CBA-Brawo!!!(2016-05-11)
 • Może Zenek? Firmę zna jak mało kto;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 0
  egoniasty(2016-05-11)
 • Byle tylko nie był z PSLu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2016-05-11)
 • I niech dodadzą. .. wynagrodzenie 1800 brutto! Jak w całym Elblągu, a reszta pod stołem;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  WujoSam(2016-05-11)
 • No i czekamy na to samo w Epwik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  mieszkańcy(2016-05-11)
 • Kontrolować to każdy bałwan potrafi tylko pytanie czy ma pojecie o tym co kontroluje bo co innego teoria a co innego praktyka a z tym drugim to kontrolujący maja problem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  (2016-05-11)
 • Panie Prezydencie zostanie powołany NOWY Zarząd tej spółki, ale obecny zarząd musi za stwierdzone NIEPRAWIDŁOWOŚCI odpowiedzieć! Przecież przeinwestowano, wyeliminowano konkurencję, trzeba oddać dofinansowanie itd. KTO za to ZAPŁACI? Czy po wyborze NOWEGO kompetentnego Zarządu tej spółki Pan Prezydent zgłosi sprawę do prokuratury?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2016-05-11)
 • Ohoho. Spore wymagania stawiają. Poprzedni prezio z nadania nie spełniłby żadnego z punktu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  alebeka(2016-05-11)
 • Są ludzie starej gwardii którzy nie kombinują nie są na pokaz, a robią swoje i to w EPECu. Firmę znają od podszewki, mimo wieku dobrze wykształceni, ale lepiej młody kombinator, w garniturku na pokaz, niestety taka moda firma ma wyglądać nie prosperować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2016-05-11)
 • Najpierw rozliczyć obecny zarząd z prezesem i surowo ukarać krętaczy za te wszystkie machloje z pieniędzmi w tle !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2016-05-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II