Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat w Euroregionie

Powiat Elbląg przystąpił do Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Euroregion Bałtyk. Taką uchwałę przyjęli radni powiatu.

Jak można wyczytać w uzasadnieniu uchwały, członkostwo w Stowarzyszeniu m.in. umożliwia korzystanie z dotacji na różne cele. Powiat już taką dotację otrzymał. Euroregion sfinansuje częściowo program wymiany młodzieży pomiędzy powiatem elbląskim a powiatem Steinburg.
     - Jest takie powiedzenie, że nieobecni nie mają racji - mówi Sławomir Jezierski, starosta powiatu elbląskiego. - Trzeba być obecnym we wszystkich strukturach samorządowych, we wszystkich strukturach związanych z organizowaniem się na sposób europejski. Euroregion Bałtyk przybliża sposobność kontaktu z innymi krajami. Daje możliwość poznania ludzi, którzy pracują na rzecz współpracy międzyregionalnej. Uczestnictwo daje także okazję do uzyskania pomocy ze strony Stowarzyszenia.
     Członkostwo w Euroregionie da także powiatowi możliwość nawiązania współpracy z innymi jednostkami samorządu terytorialnego. Przyniesie korzyści gospodarcze np. poprzez kontakty związane z organizacją targów turystycznych.
     Przygotowania do uzyskania członkostwa Stowarzyszenia nie trwały długo.
     - Tak się składa, że sesja Rady Powiatu zazwyczaj odbywają się w siedzibie Euroregionu Bałtyk - tłumaczy starosta. - Piętro wyżej pracuje pan Zdzisław Olszewski, bardzo zaangażowany w sprawy Euroregionu. On sam nas zachęcał do tego, żeby do Stowarzyszenia przystąpić, a myśmy skwapliwie z tej zachęty skorzystali.
     Euroregion zrzesza samorządy z Polski, obwodu kaliningradzkiego, Litwy, Łotwy, Danii i Szwecji.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena funkcyjna .com.pl
Konto poczty elektronicznej