Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiększenia W-M Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Podczas wczorajszego posiedzenia rządu zadecydowano o rozszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o blisko 80 hektarów gruntów. Tereny włączane w granice Strefy położone są między innymi w Elblągu i gminie Pasłęk.

- To sukces mieszkańców Warmii i Mazur – tak decyzję w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna oraz rozszerzenia terenu W-M Specjalnej Strefy Ekonomicznej skomentowała wiceprezes PSL i wiceminister Skarbu Urszula Pasławska.
     Rada Ministrów przyjęła załącznik do programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 oraz rozporządzenie w sprawie powiększenia W-M SSE o blisko 80 ha.
     
     - Te dwa dokumenty są efektem ogromnej determinacji przedsiębiorców, samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców. Nowe tereny Strefy Ekonomicznej w Kętrzynie, Elblągu, Piszu czy Biskupcu już niedługo przełożą się na ponad 2 tys. miejsc pracy. Decyzja w sprawie budowy obwodnicy Olsztyna kończy długi proces oczekiwania na środki finansowe niezbędne do rozpoczęcia jej budowy – przekonuje Urszula Pasławska.
     Pieniądze na budowę 12 obwodnic polskich miast, w tym Olsztyna, będą pochodzić z funduszy unijnych na lata 2014 -2020. 25-kilometrowa obwodnica Olsztyna kosztować będzie miliard 416 milionów złotych. Przetarg pod jej budowę może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.
     
     Podczas wczorajszego posiedzenia rządu zadecydowano też o rozszerzeniu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o blisko 80 hektarów gruntów. Tereny włączane w granice Strefy położone są w miastach: Elbląg, Nowe Miasto Lubawskie, Iława i Płońsk oraz gminach: Pasłęk, Pisz, Biskupiec Piecki i Kurzętnik, a także na gruncie prywatnym w Kętrzynie.
     
     Szacuje się, że w wyniku inwestycji zrealizowanych na nowo włączonych terenach w perspektywie kilku najbliższych lat powstanie ok. 2142 nowych, trwałych miejsc pracy na terenie samej strefy i ok. 447 w jej otoczeniu. Wielkość nakładów inwestycyjnych na nowe tereny może wynieść ok. 583 mln zł.
     
***
     Podstrefa Elbląg obejmuje 4,7064 ha, natomiast podstrefa Pasłęk 6,7330 ha.
     
Irena Suchocka, asystent Podsekretarza Stanu, Ministerstwo Skarbu Państwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III