Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pożyczka dla absolwenta

Elbląg, Pożyczka dla absolwenta Iwona Radej, szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu

Minister Pracy i Polityki Społecznej podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę o udzielenie pożyczek absolwentom na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz pracodawcom na utworzenie miejsc pracy dla absolwentów.

O pożyczkę mogą ubiegać się osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy posiadające status absolwenta oraz przedsiębiorcy planujący utworzenie miejsc pracy dla absolwentów.
     - Pożyczka przeznaczona jest na pokrycie kosztów zakupu wyposażenia technicznego niezbędnego do prowadzenia rozpoczynanego przedsięwzięcia lub utworzenia dodatkowych miejsc pracy - wyjaśnia Iwona Radej, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. - Może zostać także przeznaczona na dostosowanie pomieszczeń do projektowanej działalności lub zakup niezbędnych materiałów, surowców - ta możliwość dotyczy jednak tylko absolwentów samodzielnie rozpoczynających działalność.
     Pożyczka nie może być niższa niż 5 tys. zł i nie wyższa niż 40 tys. zł dla jednego absolwenta lub na utworzenie jednego miejsca pracy. Pożyczka ta jest udzielana na okres nie przekraczający 36 miesięcy liczonych od dnia zawarcia umowy. Wnioski o udzielenie pożyczki można składać w banku, a w przypadku absolwentów także w Powiatowym Urzędzie Pracy.
     - Prawnym zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową poręczony przez co najmniej jednego poręczyciela o dochodach pozwalających na spłatę pożyczki, a w przypadku kwoty przekraczającej 20 tys. zł także przywłaszczenie zakupionych maszyn i urządzeń lub inne zabezpieczenie zaakceptowane przez bank - dodaje Iwona Radej.
     Pożyczkobiorca zobowiązany jest w terminie 30 dni od dnia uruchomienia środków złożyć w banku sprawozdanie z wykorzystania pieniędzy.
     - Pożyczka jest spłacana w miesięcznych ratach w terminach i kwotach ustalonych w harmonogramie spłaty pożyczki - mówi kierownik PUP w Elblągu. - Odsetki od pożyczki płatne są w okresach miesięcznych. Na wniosek pożyczkobiorcy bank może odroczyć spłatę rat jednak na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, licząc od daty podpisania umowy. Przy czym okres karencji w spłacie kapitału pożyczki nie wydłuża okresu spłaty całej pobranej kwoty.
     Regulamin udzielania pożyczek, druki wniosków, wzór umowy oraz wykaz placówek przyjmujących i rozpatrujących wnioski o udzielenie pożyczki są dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu przy ul. Saperów 24. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą realizować pożyczki w BGK oddz. Białystok, 15-281 Białystok, ul. Legionów 28.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy ludzi z administracji już zupełnie pokręciło (........ można wstawić inne słowo) Absolwentowi zakładającemu firmę każe się znaleźć poręczyciela ,czyli gwaranta pożyczonych przez bank pieniędzy. Gościowi bez stażu i doświadczenia. To może niech PUP poręczy. Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zrobi takiego głupstwa. No i jeszcze ten bank w Białymstoku. Gościu bezrobotny musi najpierw pożyczyć pieniądze na wyjazdy z Elbląga do banku .Proponuję by każdy genialny urzędnik walnął sobie pieczątkę na czoło, żeby wszyscy widzieli jaki geniusz chodzi po ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rzecznik ZYGI(2002-09-11)
 • Z tym Bialymstokiem to troche przegieli :D tylko ze znowu bogate dzieci bogatych rodzicow (bo oni im porecza kase ktora pojdzie na rozwoj firmy starych a nie firmy krzaka dzieciaka) beda sie bogacic na koszt panstwa czyli nas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-09-18)
 • Panie rzeczniku ZYGI! Czytaj trochę między wierszami, a zobaczysz dużo więcej. Zobaczysz całe chwalebne objawienie w tej... super umowie. To nie jest propozycja dla tej warstwy społeczeństwa o której myślisz, a przede wszystkim, to tu nie chodzi o los zwykłego absolwenta. To jest sposób na zwrot kosztów, tatusiowi biznesmenowi, za studia swojej pociechy lub, jak który chce, dodatkowe możliwości do zdobycia tańszego kredytu. Teraz rozpocznie się w „biznesie” zatrudnianie absolwentów, tylko że tych, o których kiedyś się mówiło... z koligacjami. Ty mi zatrudnisz synusia, a ja dam pracę twojej córeczce, a przy tym znowu kiwniemy podatników. Znam przedsiębiorcę z Elbląga, którego córka korzystała podczas studiów ze stypendium socjalnego. Taka była zabiedzona. No cóż? Zawsze to były jakieś pieniądze, chociażby na imprezkę, czy na paliwo do własnej „renówki” Clio. Już dod maja ma dosyć atrakcyjną pracę. A propo, obrotny tato co roku miał w biznesie straty. :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2002-09-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata